1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'da umuda atılan kulaçlar projesi
Diyarbakır'da umuda atılan kulaçlar projesi

Diyarbakır'da umuda atılan kulaçlar projesi

Diyarbakır Valiliği tarafından finanse edilen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen, "Umuda Atılan Kulaçlar" yüzme eğitimi projesi devam ediyor.

A+A-

Diyarbakır'da 8-18 yaş arası yardıma muhtaç ve başarılı öğrencilere yönelik yapılan projede, toplam 400 kişiye yüzme eğitimi verilecek. Şuana kadar 110 öğrencinin eğitim aldığı projenin, ikinci dönem kayıtları dolarken, üçüncü dönem kayıtlarına da başlandığı bildirildi.

Yüzme İl Temsilcisi Kutbettin Ekin, "Umuda Atılan Kulaçlar" projesinin çok anlamlı ve yararlı olduğunu söyledi. Şuna kadar bu projeden 110 kişinin faydalandığını belirten Ekin, hedefin 400 öğrenciye yüzme eğitiminin verilmesi olduğunu kaydetti.

Yüzme eğitimine alınanların yardıma muhtaç öğrencilerden oluştuğunu vurgulayan Ekin, şöyle konuştu:

"Önce Sur ve Bağlar ilçelerindeki yardıma muhtaç ve başarılı öğrencilerin okuduğu okulları tespit ettik. Bu okullardaki Beden Eğitimi öğretmenleri ile görüşerek, öğrencilerin yüzme eğitimi kurslarımıza katılmalarını sağladık. Öğrencileri okullarında servislerle alıp eğitimlerini verdik. Eğitimleri tamamlanan öğrencileri tekrar servislerle okullarına teslim ettik. Bu proje sayesinde yoksul ve başarılı olan öğrencilerimiz hem yüzmeyi öğreniyorlar hem de yeni arkadaşlıklar ediniyorlar. Proje bu anlamda önemli ve anlamlıdır."

Birinci dönem eğitimi sona eren çalışmaların ikinci dönem kayıtlarının da dolduğunu belirten Ekin, şöyle dedi:

"Yüzme eğitimi projemize büyük bir talep var. İkinci dönem kayıtlarımız başladığı gibi doldu. Bu nedenle üçüncü dönem kayıtlarına başladık. Hem öğrenciler hem de öğrenci velileri bu projenin devam etmesini istiyorlar. Bu talebi bizde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Abdullatif Umut'a ileteceğiz. İnşallah bu projenin uzamasını sağlarız. Ayrıca yüzme eğitimlerine katılan tüm öğrencilerin, bone, gözlük, palet, havlu, şort, mayo ve terlik gibi yüzme ekipmanları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ücretsiz veriliyor."

Kutbettin Ekin, yüzme eğitimlerini Diyarbakır Özel Mezopotamya Koleji Kapalı Spor yüzme havuzunda yaptıklarını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT