1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da Türkiye başkanlar kurulu buluşması
Diyarbakır'da Türkiye başkanlar kurulu buluşması

Diyarbakır'da Türkiye başkanlar kurulu buluşması

Diyarbakır'da, Ulaştırma Memur Sen tarafından "Bin Yıllık Desende Birlik ve Beraberlik İçinde Kardeşlik Bağının Güçlendirilmesi, Çözüm Süreci Bağlamında Türkiye Buluşması" programı düzenlendi.

A+A-

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Günay Kaya, "Diyarbakırlı annelerle, onların yürekleri, merhametleri ve şefkatleriyle Türkiye'de yeni bir çözüm ve barış sürecinin Diyarbakır'dan dalga dalga yayılacağını düşünüyoruz" dedi.

Ulaştırma Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanlığı'nca bir otelde düzenlenen "Bin Yıllık Desende Birlik ve Beraberlik İçinde Kardeşlik Bağının Güçlendirilmesi, Çözüm Süreci Bağlamında Türkiye Buluşması" programına, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Günay Kaya, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı Yunus Memiş ve davetliler katıldı.

Kaya, yaptığı konuşmada, Diyarbakır'da çocuklarının geri dönmesi için eylem yapan annelerin yanında olduklarını belirtti.

Çözüm sürecini desteklediklerini kaydeden Kaya, sürece olan desteğin çığ gibi büyüdüğünü dile getirdi.

Kaya, şöyle konuştu:

"Diyarbakırlı annelerimizin yüreği artık çözüm sürecine destek oluyor. 19 aydır akmayan kanı, gözyaşını kadim bir şekildi bu topraklarda egemen kılmamız lazım. Biz bu milletin çocukları olarak, koyun koyuna cephede şehit olmuş insanlar olarak artık oyunları bozmamız lazım. Biz bugün Diyarbakırlı annelerle, onların yürekleri, merhametleri ve şefkatleriyle Türkiye'de yeni bir çözüm ve barış sürecinin Diyarbakır'dan dalga dalga yayılacağını düşünüyoruz."

AK Parti'nin projelerine destek verdikleri için eleştirildiklerini anlatan Kaya, "AK Parti'nin duble yoluna, hızlı tren projesine, ucuz uçak indiren projesine destek veriyoruz, bunlar kötü mü? Nükleer santrallerine ve bu projelere destek oluyoruz" ifadelerini kullandı.

Derin odakların bu ülkenin istikbalini belirleme, üzerinde cerrahi operasyon yapma hakkını artık ilelebet ellerinden alarak, ülke insanının kendi kaderini belirlemesini istediklerini aktaran Kaya, Gezi olaylarına karşı olduklarını dile getirdi.

Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen ise Diyarbakır'da terörün bitmesi gerektiğini belirterek, "Bir kaç günden beri izliyoruz evlatlarının dağa kaçırılmasıyla ilgili insanların sıkıntısı var. Anneler, üzüntü ve keder içerisinde ağlıyorlar. Allah o annelere sabır versin, evlatlarına kavuştursun" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT