1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da tüm yollar asfaltlanıyor
Diyarbakır'da tüm yollar asfaltlanıyor

Diyarbakır'da tüm yollar asfaltlanıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler kentteki tüm toplu taşıma güzergahındaki caddeleri asfaltlıyor.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı 2013 asfalt programını sürdürüyor. Kasım ayına dek tüm toplu taşıma araçlarının güzergahında asfalt serimi yapılacak.

Lise Caddesi'nde devam eden asfalt çalışmasını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir Fen İşleri Daire Başkanı Bülent Uçan'dan bilgi aldı. Öncelikle yazın kavurucu sıcaklarında asfalt çalışmasını sürdüren ekiplere emeklerinden dolayı teşekkür eden Baydemir, şu anda asfalt programının çok önemli bir kısmını tamamladıklarını söyleyerek, bu sezon temel hedeflerinin 150 bin ton sıcak asfalt dökmek olduğunu belirtti. Baydemir, bugün itibariyle 96 bin ton asfalt serdiklerini, Ekim ayı boyunca da 50 bin ton asfalt sereceklerini bildirdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sınırlarında bulunan tüm toplu taşım araçlarının geçtiği güzergahta asfalt sıkıntısının kalmayacağını söyleyen Baydemir, “Sorumluluk sahamızda olan yerlerde bir karış dahi asfaltlanmamış yer kalmayacak” diye konuştu.

Kayapınar Belediyesi 70 bin, Bağlar Belediyesi'nin de 50 bin ton sıcak asfalt serimi yaptığını aktaran Baydemir, bu sezon toplamda yaklaşık 300 bin ton sıcak asfalt kullanıldığının altını çizdi. Bunun yanı sıra 90 kilometrelik köy yollarının 70 kilometresini tamamladıklarını belirten Baydemir, önümüzdeki bir ay içerisinde, yağışlı havalar başlamadan köy programını da tamamlayacaklarını söyledi.

İki masraf olmasın dedik

Diyarbakır halkına teşekkür eden Baydemir, son iki yıldır özellikle doğalgaz, DEDAŞ, DİSKİ  çalışmasından kaynaklı asfalt çalışmalarını iki masraf olmasın diyerek bilinçli olarak kısıtlı yaptıklarını anlattı. 2011 ve 2012'de kısıtlı davrandıklarını söyleyen Baydemir, 2013'te tüm yolları yaparak Diyarbakır halkına kaliteli hizmet vermenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Baydemir, çalışmaların Kasım ayı başına kadar tamamlanacağını söyleyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT