1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da trafik keşmekeşi
Diyarbakır'da trafik keşmekeşi

Diyarbakır'da trafik keşmekeşi

Diyarbakır'da her geçen gün artan araç sayısı trafikte keşmekeşe neden oluyor, özellikle günün belirli saatlerinde Ofis Ekinciler Caddesi üzerinde yaşanan trafik sıkışıklığı sürücüleri ve vatandaşları canından bezdiriyor.

A+A-

Diyarbakır'da Ağustos ayında araç sayısı yüzde 5 oranında artış gösterdi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Diyarbakır Bölge Müdürlüğü verilerine göre, kentte geçen yılın aynı döneminde 109 bin 436 olan araç sayısı, yüzde 5 oranında artış göstererek 113 bin 695′e,ulaştı. Ağustos itibariyle Diyarbakır'da 48 bin 627 otomobil, 6 bin 328 minibüs, bin 336 otobüs, 21 bin 918 kamyonet, 6 bin 864 kamyon, 8 bin 133 motosiklet, 20 bin traktör ve 489 özel amaçlı araç bulunuyor.

SÜRÜCÜLER CANINDAN BEZDİ

Diyarbakır'da yaşanan bu araç sayısı artışı beraberinde trafik sorununu da getirdi. Kentte günün belirli saatlerinde Dağkapı, Ofis ve Bağlar bölgelerinde yaşanan tarik çilesi sürücüleri ve vatandaşları canından bezdirdi. Yaşanan trafik keşmekeşliğine tepki gösteren sürücüler, 2 milyon nüfuslu bir kent olan Diyarbakır'da bu görüntülerin yakışmadığını vurguladı.

KENTTE TRAFİK KAOSU VAR

Hemen hemen her gün şehrin çeşitli caddelerinde yol yapım çalışmaları nedeniyle yolların kapatıldığını ve bu uygulamaların mağduriyet yaşattığını belirten Süleyman Abaoğlu adlı sürücü, "Diyarbakır'da hangi yolu kullansak çalışma var. Çalışmaların olması şehre modern yolların kazandırılması amaçlı. Ancak bunu yaparken kimseyi de mağdur etmemek lazım. Yetkililer konuyla ilgili çalışmalar başlatmadan önce mutlaka belirli tedbirler almalı ancak ne yazık ki herhangi bir tedbir alınmıyor. Bu da şehirde büyük bir trafik kaosuna neden oluyor" dedi.

HABERE YORUM KAT