1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Diyarbakır'da topraktan esrar çıktı
Diyarbakır'da topraktan esrar çıktı

Diyarbakır'da topraktan esrar çıktı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde bir bahçede toprağa gömülmüş 17 kilogram esrar maddesi ele geçirilirken, olay ile ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

A+A-

Edinilen bilgiye göre Bismil Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda bir adrese baskın düzenlendi. Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada baskın yapılan adreste yapılan çalışmalar sonucunda gazete kağıtlarına sarılı esrar maddesi bulan ekiplerin aramalarını yoğunlaştırdığı belirtilerek, “Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak, özellikle genç nüfusumuz olmak üzere halkımızın sağlığını hiçe sayarak, uyuşturucu madde ticareti yapan şahısların yakalanabilmesi, uyuşturucu tüketiminin önüne geçilmesi, halk sağlığının korunması amacıyla; görevlilerimizce yapılan çalışmalar neticesinde, alınan mahkeme kararıyla Akpınar Mahallesi'nde bir adreste yapılan çalışmalarda, ikamet içerisinde fişek tabir edilen gazete kağıdına sarılı az miktarda esrar maddesi ve bu maddenin sarılı olduğu gazete kağıdı ile aynı ebatlarda kesilerek hazır edilmiş, uyuşturucu madde paketlemesinde kullanıldığı değerlendirilen çok sayıda gazete kağıdı elde edilmiştir.

İkametin arka bahçesinde yapılan kontrollerde, toprağın belirli bölgelerinin yumuşak olduğu gözlenerek bu bölgelerde yapılan kazı çalışmalarında, bahçenin üç ayrı bölgesinde, her biri yaklaşık 2 kilogram ağırlığında 8 adet paketlenmiş halde esrar maddesi zeminin yarım metre altında toprağa gömülü vaziyette elde edilmiş, toplam tartımında yaklaşık 17 kilogram gelen uyuşturucu madde ile olay alakadarı T.G. ve B.G. isimli şüpheli şahıslar yakalanmış, şahıslar hakkında tahkikat sürdürülmektedir” denildi.

Açıklamada ayrıca, uyuşturucu madde kullanımı ve uyuşturucu madde ticaretini önlemek, halk sağılığı, huzur ve güveninin temini ile suçlularla etkin mücadele ve haklarında gerekli yasal işlemlerin yapılabilmesi amacıyla çalışmaların titizlikle devam ettiği belirtildi.