1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da TEOG sınavı
Diyarbakır'da TEOG sınavı

Diyarbakır'da TEOG sınavı

İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata yazılı açıklamada bulundu.

A+A-
TEOG sınavlarıyla ilgili yapılan açıklamada, iki gün süren ortak sınavın sorunsuz sonuçlandığını ve katılan öğrenci sayısının ise 36 bin civarında olduğu bildirildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi.
 
36 BİN ÖĞRENCİ SINAVA GİRDİ
 
8. Sınıf Öğrencilerine, 26 Kasım 2014 tarihinde Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden, 27 Kasım 2014 tarihinde ise; Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil derslerinden Temel Eğitimden Ortaöğretime geçiş sınavları yapılmıştır. Her iki günde de toplam 35.977 (otuz beş bin dokuz yüz yetmiş yedi) öğrenci katılmış olup, toplam 4893 öğretmen ve 1.560 idareci, 17 ilçemizdeki 400 okulda 2.404 salonda görev yapmıştır. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavlarında 8. Sınıf öğrencilerinin Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil dersi için dönemsel olarak 2 yazılısı olanların birinci, 3 yazılısı olanların ise ikinci yazılı sınavıdır. Öğrencilerimizin diğer yazılı sınavlarda olduğu gibi bu sınavlarda da çalışmalarının karşılığını göreceği, eksik olan veya anlamadıkları konuları tekrar öğrenebilmeleri amacıyla da sınav kitapçıkları kendilerine okullarında dağıtılacaktır.
 
SINAVLAR SORUNSUZ BİTMİŞTİR
 
26/27 Kasım 2014 tarihlerinde 17 İlçemizde Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavlarını sorunsuz ve sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirdik. Bu sınavlarda görev alan yönetici, öğretmen ve diğer tüm personelimize, emniyet ve jandarma görevlilerine teşekkür ediyorum. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek görevimizdir. İki gün boyunca yapılan sınavlarda, sınava giren öğrencilerimizin kitapçıkları dağıtılacak olup, öğrencilerimizin yapamadıkları sorular ve konular üzerinde öğretmenlerimiz yoğunlaşacak, öğrencilerimizin anlamadığı kısımlar ile konuların neler olduğu tespit edilecek ve öğrencilerimize yardımcı olunacaktır.
 
Okul zümrelerinde bu durum okul müdürlerimiz başkanlığında toplantılar yapılarak görüşülerek gerekli tedbirler alınacaktır. Aynı şekilde 2014 / 2015 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem başı zümre toplantılarında gündem maddelerine eklenerek gerekli çalışmalar okul müdürlükleri tarafından yapılacak, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz tarafından da rehberlik ve denetim yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT