1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'da tenis turnuvası başladı
Diyarbakır'da tenis turnuvası başladı

Diyarbakır'da tenis turnuvası başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı Spor Müdürlüğü'nün düzenlediği 3. Tenis Turnuvasının startı verildi. 6 Ekim'e kadar sürecek turnuvaya 32'si kadın 138 sporcu katılıyor.

A+A-

Bu yıl 3'üncüsü düzenlenen turnuvada tüm sunumlar, konuşmalar Kürtçe ve Türkçe olmak üzere iki dilde yapılacak. Ayrıca turnuvaya Batman, Mardin, Van, Siirt ve çevre illerden sporcular da katılacak.

Parkorman'daki tenis kortunda başlayan turnuvanın açılışını Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı yaptı.

Maçın ardından konuşan Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı  üç yıl önce başlattıkları turnuvaya ilginin giderek arttığını söyledi. Artık Diyarbakır'da tenis branşına kitlesel olarak katılımın olduğunu belirten Kılavuz bundan duydukları memnuniyeti ifade etti. Büyükşehir Belediyespor Yaz Okulu'nda tenis dalında 125 çocuk, 76 kadının katıldığını aktaran başkan, özellikle kadınların ilgisini önemsediklerini söyledi. Spordaki eril zihniyeti aşmak için çaba sarf ettiklerini bildiren başkan, “Bugün toplumun özgürleşmesinden bahsediyorsak toplumun yarısını oluşturan kadının özgürleşmesi gerekiyor. Spor eliyle kadınlar toplumda kendini daha iyi ifade edeceklerdir” diye konuştu. Sporun “barış ve kardeşlik” şiarıyla yapılan etkinlikler bütünü olduğunu söyleyen başkan, “Spor tanışmadır, dokunmadır, buluşmadır, hissetmedir. Sporun olduğu yerde hayat vardır. Sporla kalın” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT