1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da taşeron işçilerden eylem
Diyarbakır'da taşeron işçilerden eylem

Diyarbakır'da taşeron işçilerden eylem

Diyarbakır Ömerli'de DEDAŞ'ta çalışan taşeron işçiler, bağlı oldukları sendikadan istifa etmeleri için baskı yapıldığını ileri sürerek eylem yaptı.

A+A-
Ömerli ilçesinde Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş'de (DEDAŞ) çalışan taşeron işçiler, bağlı oldukları sendikadan istifa etmeleri için baskı yapıldığını  ileri sürerek eylem yaptı.
 
Ömerli DEDAŞ baş mühendisliği önünde toplanan işçiler adına açıklama yapan yapan TES-İŞ Diyarbakır 1 Nolu Şube Başkanı Ali Öncü, DEDAŞ Ömerli Şube Şefi Z.A.'nın işçileri tehdit ederek sendikadan istifa etmelerini istediğini ileri sürdü.
 
Öncü, şunları söyledi:
 
"Şube Şefi Z.A arkadaşlarımızı tehdit edİP, baskı kurarak ve şantaj yaparak sendikadan istifa etmelerini  defalarca istemiştir. Son olarak 31 Ocak'ta gece geç saatlerde yaptığı toplantıda üyelerimize sendikadan istifa ettiklerine dair kendisine dilekçe vermelerini talep etmiştir. Bu bir suçtur. Ömerli Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulanacağız. Daha da önemlisi bu baskı birinci derecede ağır ve tehlikeli işlerde çalışan üyelerimizin iş kazası yapmalarına zemin oluşturmaktadır. Bu sebeple üyelerimizin maruz kalacakları iş kazaları için ilgililerin sorumlu olacağı bilinmelidir".
 
 Açıklamanın ardından işçiler, Ömerli Cumhuriyet Savcılığına giderek suç duyurusunda bulundu. 

HABERE YORUM KAT