1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da Sur yürüyüşünde olaylar çıktı
Diyarbakır'da Sur yürüyüşünde olaylar çıktı

Diyarbakır'da Sur yürüyüşünde olaylar çıktı

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekillerinin de olduğu bir grubun operasyonların sürdüğü Sur ilçesine yürümek istemesi üzerine polis gruba müdahale etti.

A+A-

Grubun ses bombalı saldırısına polis biber gazı ve tazyikli suyla karşılık verdi. 
Merkez Sur ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağını protesto etmek üzere aralarında HDP Diyarbakır milletvekilleri, DBP, HDP yöneticileri ve eş başkanlarının da olduğu bir grup, Bağlar ilçesi Koşuyolu Parkı’nda toplandı. Grup, buradan yürüyüş yapmak üzere harekete geçti. Grubun önü polis ekipleri tarafından kesilerek yürüyüşün izinsiz olduğu belirtildi. Grup, yürüyüşe devam etmek üzere harekete geçti. Polis ekipleri gruba anons yaparak grubu durdurmak istedi. Bunun üzerine gruptan bazılarının taş ve ses bombası atmasıyla bir anda ortalık karıştı. Polis, gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale ederek dağıttı.

OLAYLAR YENİŞEHİR İLÇESİNE SIÇRADI
Polisin gazlı ve tazyikli suyla müdahalesinin ardından yüzleri maskeli gruplar, Yenişehir ilçesi Ofis semtine geldi. Burada yol kapatarak bariyer kuran grup, ateş yaktı. Bölgeye sevk edilen polis ekiplerinin uyarılarına aldırış etmeyen grup, polise taşlı saldırıda bulundu. Polis, bunun üzerine gruba biber gazıyla müdahale etti. Grup ile polis arasında çıkan olaylarda minibüs durağında bekleyen yolcular da etkilendi.
Bölgede gerginlik sürüyor.
(BE-AKK-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler