1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da stajyer avukatlara eğitim semineri
Diyarbakır'da stajyer avukatlara eğitim semineri

Diyarbakır'da stajyer avukatlara eğitim semineri

TBB Başkanı Feyzioğlu: "(Demokratikleşme paketi) Yöntem olarak son derece kapalı, gizli kapaklı hazırlanan bu paket nasıl bir demokratikleşme sağlayacak ki kendisi demokratik bir yöntemle hazırlanmıyor".

A+A-

Diyarbakır Barosu Staj Eğitim Merkezi'nin her yıl düzenlediği stajyer avukatlara eğitim seminerleri çerçevesinde bu yıl 120 stajyer avukata eğitim verilecek. Staj eğitiminin ilk dersi baronun Diyarbakır Adliyesi'nde bulunan Diyarbakır Barosu Avukat Yücel Önen Seminer Salonu'nda yapıldı. İlk dersi baronun davetlisi olarak seminere katılan Feyzioğlu verdi.

Seminer sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin "Demokratikleşme paketi" ile ilgili sorusunu yanıtlayan Feyzioğlu, TBB Başkanı olarak paketle ilgili gazete haberlerinin dışında bir bilgisinin olmadığını ifade etti.

Feyzioğlu, şöyle konuştu:

"Yöntem olarak son derece kapalı, gizli kapaklı hazırlanan bu paket nasıl bir demokratikleşme sağlayacak ki kendisi demokratik bir yöntemle hazırlanmıyor. Yöntem yanlış, yanlış yöntemlerden doğru sonuçların çıktığını şahsen ben görmedim. Oysa bütün sorunlarımızı açık yüreklilikle birbirimizi hırpalamadan, kırıp dökmeden birlikte yaşamak iradesiyle ve eşit yurttaşlık hedefiyle çözmemiz mümkündür."
KCK Davaları

KCK davasını da değerlendiren Feyzioğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"KCK davası hukuk tarihimize uygulamalarıyla bir utanç vesikası olarak geçmiştir. Ben usulünü konuşuyorum. İçeriğine ilişkin hiç bir davada benim cümlemi duymazsınız. KCK davası dört sene önce ilk bu şehirde başladığında seçilmiş insanların ellerinin naylon kelepçelerle bağlayıp toplama kampına götürür gibi tek sıra halinde sıraya dizdiler. Ezici çoğunluğun dilinin konuşulduğu bir yerde tutanaklara yüzümüzü kızartacak bir şey geçti. 'Bilinmeyen dilde konuşma yapıldı' dendi. Bu cümlenin açtığı yara Kürtçe konuşulmasına izin verilmemesinden daha derindir."

HABERE YORUM KAT