1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'da stad inşaatı ertelendi
Diyarbakır'da stad inşaatı ertelendi

Diyarbakır'da stad inşaatı ertelendi

Diyarbakır-Şanlıurfa yolu Talaytepe bölgesinde inşaatı devam eden 33 bin kişilik stat ve spor kompleksi için 4 Mayıs Pazartesi günü yapılacağı açıklanan temel atma töreni tarihi ileri ertelendi.

A+A-
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın katılımı ile saat 14.00'da yapılacağı belirtilen temel atma töreni bakanların programlarında yapılan değişiklik gerekçe gösterilerek ertelendiği kaydedildi.
 
STAT İNŞAATI DEVAM EDİYOR
 
Bu arada inşaatı devam eden statlar arasında yapılan proje yarışmasında örnek gösterilen stadın inşaatı ise devam ediyor. Zemin etüdünün tamanlanmasından sonra başlayan inşaat çalışmalarında iş makineleri ve uzman ekip aralıksız şekilde çalışma yürütüyor. 85 kişilik personel ekibi ile devam eden çalışmaların yaz döneminde daha da hızlandırılacağı konuşuluyor. 
 
33 bin seyirci kapasiteli stadın yanı sıra 2 bin 300 araçlık otopark, kapalı spor salonu, idare binası ve futbol sahalarını içeren projede inşaatın gelecek yılın sonunda tamamlanarak son aşamada çim ekimi yapılacağı kaydedildi.
 
 
İLHANLI VE EREN,STAT İNŞAATINI İNCELEDİ
 
Öte yandan Diyarbakırspor A.Ş'nin onursal başkanı ve sponsoru Feyzi İlhanlı, devam eden yeni stadın inşaatını ziyaret etti. İnşaatı yapan Yıldızlar Grup firmasının yönetim kurulu başkanı iş adamı Edip Eren'le sohbet ederek, çalışmalarla ilgili bilgi sahibi olan İlhanlı,yeni stat tamamlanana kadar 2.Lig'den PTT 1.Ligi'ne çıkma aşamasında olmak istediklerini söyledi. Eren de yeni stadı 2016 yılı sonunda tamamlayarak hizmete açmayı planladıklarını belirterek,bu tarihe kadar Diyarbakır'dan bir takımın üst liglere çıkmasının önemine dikkat çekti.
 
 
(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT