1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'da spor uzmanlığı semineri
Diyarbakır'da spor uzmanlığı semineri

Diyarbakır'da spor uzmanlığı semineri

Diyarbakır'da spor uzmanlığı Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu (BESYO) tarafından düzenlenen 'Spor Uzmanlığı' semineri, öğrenciler tarafından ilgiyle takip edildi.

A+A-

Dicle Üniversitesi Kongre merkezinde gerçekleştirilen semineri BESYO Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Büyükbayram, öğretim elemanları ve öğrenciler takip etti. Burada kendini geliştirmek isteyen seçkin bir grup gördüğünü dile getiren Zafer İpekçi, insanların kendi yapmış oldukları işe ciddiyetle sarıldıkları vakit, toplumun da onlara saygı duyduğunu ve sporun bu anlamda büyük önem kazandığını belirtti.

Burada olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyleyen Anders Loonnqvist, insan kaynağının bir projeyi yürütmede önemli bir etken olduğunu kaydetti.

Teknik yardımın Avupa Birliği projelerinde kullanılan enteresan bir terim olduğuna dikkat çeken Loonnqvist, anlaşılması zor olan kavramın spor yoluyla sosyal katılımın olduğunu ifade etti.

Ardından söz alarak "Spor ve Sosyo Ekonomik Gelişme Deneyimler ve Gelecek Persfektifleri" konusunda konuşan Milan Hoşta, projenin amaçlarından birinin de yerel uzmanların kapasitesini artırma ve onlarla birlikte bir amaca yönelik çalışma olduğunu anlattı.

Beden eğitimi öğretmenliğinin harika bir şey olduğunu, bu eğitim sonunda ne kadar şanslı olduklarını göstermeye çalışacağını söyleyen Hoşta: "Çok güzel nehirleriniz var. Kano sporu açısından bunlardan dinlence olarak yararlanılmalı. Diyarbakır'daki turizm ile bağlantılı olarak sportif aktivitelerle desteklenebilir" dedi.

HABERE YORUM KAT