1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'da spor meclisi ilk toplantısını yaptı
Diyarbakır'da spor meclisi ilk toplantısını yaptı

Diyarbakır'da spor meclisi ilk toplantısını yaptı

DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Spor Meclisi Yürütme Kurulu ilk toplantısını yaptı.

A+A-

DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Spor Meclisi Yürütme Kurulu ilk toplantısını yaptı.

Sümerpark Resepsiyon Salonu'nda yapılan toplantıya, Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Genel Sekreteri ve Spor Meclisi Eşsözcüsü Av. Metin Kılavuz, Büyükşehir Belediyesi Spor Müdürü Abdulvahap Saçaklıdır, Kayapınar Belediyesi'nden Serdar Atan, Yenişehir Belediyesi'nden Faik Ökütücü, Bağlar Belediyesi'nden Sabahattin Kızılkan, basın kuruluşları adına Yılmaz Bay, TFFHGD adına Nihat Mızrak, Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Diyarbakır Şubesi adına Remzi Dayan ve Kenan Aksu, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Diyarbakır Şubesi adına Abdulsamed Karakaş ve Abdullah Kızılay, Amatör Futbolcular Derneği adına Mesut Deri, Engelliler Derneği adına M. Emin Baran, Atletizm İl Temsilcisi Azamettin Özaydoğdu katıldı. Eşsözcülerin seçildiği toplantıda yılın spor insanı ödülleri ile 5. Spor Konferansı'nın yapılması tartışıldı. Toplantıda önümüzdeki dönemin planlanması yapılarak alınan kararlar ise şöyle sıralandı:

"Amatör müsabakalarda sporcu sağlığı için ambulans ve sağlık görevlilerinin sürdürülebilir bir şekilde olması için çalışmalar yürütülmesi. Amatör branşların çalışmalarını içeren Amatör Sporlarevi'nin kurulması. Müessese olmayan ve ekonomik gücü iyi olmayan kulüplerin müsabakalara taşınması için araç tahsisinin yapılması. 5. Spor Konferansı'nın düzenlenmesi."

Hedeflenen konulara ilişkin çalışma yürütme amacıyla komisyonların kurulduğu toplantıda, özellikle sporcu sağlığı açısından oldukça önemli olan ambulans ve sağlık ekibinin bölgede çözümü için ilgili bakanlıklar nezdinde girişimde bulunulacağı belirtildi.

Ayrıca Amatörevi ve taşımacılık için yerel yönetimler, valilik ve sivil toplum örgütleri ile görüşmelerin yapılacağı bildirildi.

(ÜN-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT