1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'da spor kompleksinin açılışı
Diyarbakır'da spor kompleksinin açılışı

Diyarbakır'da spor kompleksinin açılışı

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi tarafından yapılan Hüsn-i Cihan Spor Kompleksinin açılışı yapıldı.

A+A-

Diyarbakır Yenişehir Belediyesinin Fidanlık ve Sosyal Tesislerinde 70 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Hüsn-i Cihan Spor Kompleksinin açılışı yapıldı.

Açılış töreninde konuşan Yenişehir Belediye Başkan Selim Kurbanoğlu, spora amatör bir ruhla baktıklarını söyledi.

Spor kompleksinin açılışını yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Kurbanoğlu, şöyle konuştu:

"Çocuklarımızı ve gençlerimizi yeni bir paradigmayla geleceğe taşımak istiyoruz. Spor Kompleksi ücretsiz olarak halkın hizmetinde olacak. Bu tesisimizin içinde piknik ve çocuk oyun alanlarımız, ekolojik evimiz, havuzumuz, seramız mevcuttur. Diyarbakır'ın oksijen deposudur. Yeşil alnımız 40 bin metrekaredir. Kompleksimizin içinde ulusal standartta futbol sahası, 2 halı saha, 2 voleybol sahası, 2 tenis kortu, 2 basketbol sahası, ahşap kafeterya, soyunma odaları, 500 kişilik tribün, yürüme ve bisiklet yolları ve spor aletleri bulunmaktadır. Tüm işlerimizde olduğu gibi burada da ticari işleme mantığıyla hareket etmeyeceğiz. Bu alan tamamıyla halkın hizmetinde ve ücretsiz olacaktır."

Törende, Yenişehir Belediyespor'un altyapısında yetişen ve Turkcell Süper Lig takımlarından Sivasspor futbolcusu Burhan Eşer, Sivaspor'da giydiği formayı Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu'na hediye etti.

Konuşmaların ardından tesisin açılışı yapıldı.

HABERE YORUM KAT