1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da son 6 yıldaki SODES etkinlikleri
Diyarbakır'da son 6 yıldaki SODES etkinlikleri

Diyarbakır'da son 6 yıldaki SODES etkinlikleri

Diyarbakır'da 2015 yılı SODES uygulamaları toplantısında konuşan Vali Yardımcısı Mimar Sinan Batmaz, “Diyarbakır'da son 6 yılda uygulanan SODES projeleri kapsamında Kalkınma Bakanlığı tarafından 428 projeye finansman sağlanmıştır.

A+A-
Bu projelerin 239'u sosyal içerme, 139'u kültür sanat spor ve 50'si istihdam türündedir, 175 Mesleki Eğitim Kursu, 262 Kültür Sanat Kursu, 385 Spor Kursu, 689 konferans/seminer, 981 kültür sanat ve sosyal etkinlik yapılmıştır” dedi.
 
Diyarbakır'da beşeri sermayenin geliştirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin sağlanmasını amaçlayan Sosyal Destek Programının (SODES) 2015 yılını kapsayan uygulamaları hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
 
Diyarbakır Valiliği Proje Koordinasyon Merkezi Seminer Salonunda gerçekleşen toplantı, Proje Koordinasyon Merkezi Genel Koordinatörü Vali Yardımcısı Mimar Sinan Batmaz'ın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya İlçe Kaymakamlıklarının alt birimleri, kurum müdürleri, belediyeler, Dicle Üniversitesi, kamu kurumu niteliğinde meslek odaları ve STK temsilcileri katıldı.
 
Son 6 yılın SODES projeleri etkinlikleri
 
SODES programının, merkezinde insanın yer aldığı ve sosyal yapının mevcut olan ihtiyaçlarına kısa sürede cevap vermeyi hedefleyen bir program olduğunu belirten Vali Yardımcısı Mimar Sinan Batmaz, “İlimizde son 6 yılda uygulanan SODES projeleri kapsamında Kalkınma Bakanlığı tarafından 428 projeye finansman sağlanmıştır. Bu projelerin 239'u sosyal içerme, 139'u kültür sanat spor ve 50'si istihdam türündedir, 175 Mesleki Eğitim Kursu, 262 Kültür Sanat Kursu, 385 Spor Kursu, 689 konferans/seminer, 981 kültür sanat ve sosyal etkinlik yapılmıştır”
 
Başvuru süresi boyunca Proje Koordinasyon Merkezinde kurulan yardım maslarından bireysel destek alınabileceğini belirten Vali Yardımcısı Batmaz, “İlimizin SODES hibe programından daha fazla yararlanabilmesi için SODES İl Programı, 2015 SODES Uygulama Usul ve Esaslarında yapılan güncellemeler ve proje teklifleri SODES Bilgi Sistemi (SODES-BİS) aracılığıyla, 13 Mart–15 Nisan 2015 tarihleri arasında başvuru sahipleri tarafından Valiliklere yapılacak. 2015 yılında gerçekleştirilecek olan SODES proje uygulamalarında http://www.sodes.gov.tr adresinde yer alan 2015 Yılı SODES Uygulama Usul ve Esasları ile ekleri esas alınacak” dedi.
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT