1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'da Sokak Basketbol Turnuvası başladı
Diyarbakır'da Sokak Basketbol Turnuvası başladı

Diyarbakır'da Sokak Basketbol Turnuvası başladı

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin ilk kez düzenlediği ve 128 sporcunun mücadele edeceği 1. Amed Sokak Basketbol Turnuvası başladı.

A+A-

Park Orman’daki açık basketbol sahasında başlayan turnuvaya, 25’i erkek, 5’i kadın, 2’si engelli olmak üzere 32 takım katıldı.

 

128 sporcunun mücadelesine sahne olacak turnuva, 4 Ekim Pazar günü sona erecek ve dereceye giren takımlara kupa verilecek.

 

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü eğitmeni İsmail Güzel, turnuvayı düzenleme amaçlarının gençlerin sokakta oynadıkları oyuna tatlı bir rekabet katmak ve farklı yerlerde yaşayan insanları turnuva sayesinde birbiriyle kaynaştırmak olduğunu belirtti.

 

Güzel, “Turnuva, gençlerin daha çok sosyal alanda nasıl etkileşim kuracağını, nasıl birbiriyle tanışacağı, kent genelinde farklı aktivitelere nasıl kayabileceği konusunda gerçekten güzel bir çalışma oldu.

 

Şu an bu çalışmaların verimlerini alıyoruz, oyuncu arkadaşlarla antrenör hocalarımızla hep birlikte burada yürüttüğümüz çalışmalarda keyif alıyoruz” dedi.

 


(MP-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler