1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da şoförlere kravat zorunluluğu
Diyarbakır'da şoförlere kravat zorunluluğu

Diyarbakır'da şoförlere kravat zorunluluğu

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince toplu taşıma araçlarının şoförlerine kravat takma zorunluğu getiren yönetmelikte değişiklik yapılacak.

A+A-

Zabıta Daire Başkanlığınca toplu taşıma araçları için hazırlanan yeni yönetmeliğe göre, minibüslerde yüksek sesle müzik çalınmayacak, mevsim şartlarına göre klima çalıştırılacak ve araçlarda güzel kokular kullanılacak.

Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir, şoförlere takım elbise, kravat ve günlük tıraş zorunluluğu getiren yönetmeliği yeniden  düzenlenmesi amacıyla belediye meclisine gönderdi.

Baydemir, yaptığı açıklamada, ulaşım komisyonunun temel amacının kentte yaşayan insanlara konforlu ve sağlıklı hizmet vermek olduğunu söyledi.

Kılık kıyafet uygulamasının aynı bakış açısının parçası olduğunu vurgulayan Baydemir, "Kravat takma zorunluluğu kış ayları ile sınırlı tutulmuş olmasına rağmen, kravat takmayı zorunlu hale getirmek doğru bir uygulama olmayabileceği düşüncesinden hareketle yönetmeliği tekrar meclise sevk ettim. Kravat takma zorunluluğu meclisimiz tarafından kaldırılacaktır" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT