1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da sirk heyecanı
Diyarbakır'da sirk heyecanı

Diyarbakır'da sirk heyecanı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla kente gelen Uluslararası Atlas Sirki, vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

A+A-

Yok olmaya yüz tutan geleneksel seyirlik sanatları halka tanıtmak için yola çıkan Atlas Sirki, İp canbazlığı, parendebazlık, ateşbazlık, akrobatlık gibi somut olmayan kültürel mirası Diyarbakır'da sergiliyor.

Bir alışveriş merkezinin önündeki otoparkta kurulan Atlas Sirki'nde palyaçolar, sihirbazlar, yüksek hava gösterileri ve dev piton yılanlarıyla büyük ilgi görüyor. Çocukların yanı sıra yetişkinlerin de ilgi ile izlediği gösterilere zaman zaman izleyiciler de dahil ediliyor.

Cambazın ip üzerinde ip atlaması, piton yılanı atkı gibi boynuna sarması, kılıcın mideye kadar indirilmesi gibi gösteriler nefes kesti.

Sirkin kurucusu tiyatro sanatçısı Servet Yalçın tüm Diyarbakırlıları hafta sonları; 17.30'da, 19.00'da ve 20.30'da, hafta içi ise saat 19.00'da ve 20.30'daki gösterilere davet etti. 23 Eylül'e kadar devam edecek gösteriler için sirkin giriş biletleri Urfa yolu üzerindeki Mega Center AVM ön otoparkına kurulan sirk çadırından çocuklar için 5, yetişkinler için 7.5 lira karşılığında temin edilebiliyor.


(YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT