1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da silahlı suç örgütüne operasyon
Diyarbakır'da silahlı suç örgütüne operasyon

Diyarbakır'da silahlı suç örgütüne operasyon

DİYARBAKIR- Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nce kent genelinde faaliyet gösteren silahlı suç örgütüne yapılan operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirilirken, 11 örgüt mensubu yakalandı.

A+A-

Diyarbakır Valiliği’nce, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün (KOM) kent genelinde faaliyet yürüten silahlı suç örgütüne düzenlediği operasyona ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

 

Silahla kasten yaralama, ikamet kurşunlama, uyuşturucu madde bulundurma ile ateşli silahlar ve bıçaklarla halk üzerinde korku, baskı, panik ve infial ortamı oluşturmaya çalışarak, halkın can güvenliğini tehlikeye sokan suç örgütüne yönelik yapılan operasyonda toplam 11 örgüt mensubu yakalandığının bildirildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:


“Düzenlenen operasyon kapsamında yapılan aramalarda, 4 tabanca, 9 şarjör, 365 fişek,    3 av tüfeği, 3 sahte nüfus cüzdanı, 1 sahte sürücü belgesi, 1 kimlik kartı, 57 tapu senedi, 15 tapu senedi fotokopisi, 17 senet, 3 çek, 1 dilekçe, 7 nüfus cüzdan fotokopisi, 1 kroki ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili olarak başlatılan tahkikat devam etmektedir.

 

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğünce ilimizde huzur ve asayişi bozmaya çalışan kişi ve kişilere yönelik çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam edecektir.”


(MP-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler