1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da silah kaçaklığı operasyonu
Diyarbakır’da silah kaçaklığı operasyonu

Diyarbakır’da silah kaçaklığı operasyonu

Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde silah kaçakçılarına yönelik 5 ayrı adrese düzenlenen operasyonlarda, ruhsatsız silah ve av tüfekleri ile çok sayıda mermi ele geçirildi. Olayla ilgili 5 kişi gözaltına alındı.

A+A-

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı Eğil/Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı’nca; silah kaçakçılığı yaptığı değerlendirilen şahıs ve şahıslar ile suç aletlerinin ele geçirilmesi amacıyla 5 ayrı adreste operasyon düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada şöyle dendi: 

“Eğil ilçesi Sarmaşık ve Ilgın mahallesinde şüpheli şahıslara ait ev ve eklentilerinde icra edilen arama neticesinde; 5 adet ruhsatsız Av Tüfeği, 1 adet ruhsatsız 9 mm Tabanca, 2 adet Tabanca şarjörü, 99 adet Tabanca fişeği, 60 adet Kaleşnikof fişeği, 2 adet Av Tüfeği şarjörü, 10 adet Av Tüfeği fişeği, 1 adet Sallama tabir edilen döner bıçağı ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile ele geçirilen silah ve mühimmatlara el konulmuş olup, olay ile ilgili 5 şüpheli hakkında adli işlemler devam etmektedir.

Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve kaçakçılığın önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir”

(Engin Öztürk)

HABERE YORUM KAT