1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da şiir ve kitap sevdirme etkinlikleri
Diyarbakır'da şiir ve kitap sevdirme etkinlikleri

Diyarbakır'da şiir ve kitap sevdirme etkinlikleri

Güneydoğu Anadolu Bölgesi Tüm Basketbol Adamları ve Sporcuları Derneği ile Diyarbakır Tarihi ve Kültürel Değerlerini Koruma ve Tanıtma Derneğinin ortaklaşa düzenlemiş olduğu 1.Şiir Dinletisi ve kitap sevdirme etkinlikleri başladı.

A+A-
Minik basketbolcular ve ailelerinin katıldığı etkinlikte  açılış konuşmasını yapan Güneydoğu Anadolu Bölgesi Tüm Basketbol Adamları ve Sporcuları Derneği Başkanı Recep Eser,amaçlarının gençlere şiiri ve kitap okumasını sevdirmek olduğunu söyledi.
 
Güneydoğu Anadolu Bölgesi Tüm Basketbol Adamları ve Sporcuları Derneği ile Diyarbakır Tarihi ve Kültürel Değerlerini Koruma ve Tanıtma Derneğinin en büyük hedeflerinin ise ilimiz, bölgemiz ve ülkemiz için büyük önem taşıyan ve adeta bıçak sırtında bulunan çözüm sürecine spor, sanat, kültürel ve tasavvufi faaliyetler ile katkıda bulunmak olduğunu belirte Eser, her iki derneğimiz ile ileriki günlerde yapılacak olan proje ile amaçlarının ideal nesil yetiştirmek sloganı ile daha çok çalışmak olduğunu belirtti.
 
Yapılan konuşmaların ardından Diyarbakırlı şair ve yazar Nesrin Erdoğmuş katılımcılara kendi şiirlerini seslendirdi. Tüm katılımcıların büyük keyif  ile dinlediği şiirlerin ardından Nesrin Erdoğmuş davetlilere şiir kitaplarını imzaladı.
 

HABERE YORUM KAT