1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da Sıcaklar havuzları doldurdu
Diyarbakır'da Sıcaklar havuzları doldurdu

Diyarbakır'da Sıcaklar havuzları doldurdu

Sıcakların mevsim normalinin üzerinde olduğu Diyarbakır'da çocuklar, bu sıkıcı anı yüzerek eğlenceye çeviriyor.

A+A-

Sıcakların mevsim normalinin üzerinde olduğu Diyarbakır'da çocuklar, bu sıkıcı anı yüzerek eğlenceye çeviriyor.Vatandaş, mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklardan korunmak için evin kalırken enerji tüpü çocukları yine de dışarıdalar. Ama 45 derecenin üzerindeki sıcaklara havuzlarda yüzerek meydan okuyorlar.

Yazın kavurucu sıcakları kendisini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Sıcakların ülke ortalamasının üzerinde seyrettiği Diyarbakır'da bunaltıcı havadan kurtulmak isteyen çocuklar havuzlara akın ediyor.

 Çocuklar aşırı sıcaklara rağmen hareketsiz değil. Sıcaklar bastırınca çocuklar için varsa yoksa yüzmek. Bu yüzden şehirdeki havuzlara akın ediyor. Serinlemek için havuzda yüzmeyi tercih eden çocuklar, artistik hareketler yapmaktan da geri durmuyor.

Yaşları 9 ile 17 arası değişen çocuklar havuzlara balıklama atlayarak hem serinliyor, dayanılmaz sıcakların yaşandığı saatleri eğlenceye çeviyor.

Bu arada Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, tatile çıkma imkânı olmayan, çocukları belediye havuzlarına götürüyor. Belediye bu yaz 3 bin çocuğu havuzlara götürerek serinletmeyi hedefliyor.

Diyarbakır Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, sıcakların gün içinde zaman zaman 45 dereceyi aştığını belirtiyor. Sıcaklarda artışın olacağını açıklayan yetkililer, çocuklar ve yaşlıları sıcaklar konusunda uyarıyor.