1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da Şeyh Said Camii ibadete açıldı
Diyarbakır'da Şeyh Said Camii ibadete açıldı

Diyarbakır'da Şeyh Said Camii ibadete açıldı

Diyarbakır'da Vali Yardımcısı Cemal Hüsnü Kansız, İl Müftülüğünden yetkililer ve halkın katılımıyla, Şeyh Said Camii dualar eşliğinde ibadete açıldı.Kaynak: Diyarbakır'da Şeyh Said Camii ibadete açıldı haberi 13 Haziran 2013 Perşembe haberleri http://www.

A+A-

Kayapınar ilçesine bağlı Huzurevleri Semti Sanayi Mahallesi'ndeki Şeyh Said Camii ibadete açıldı. Açılışa Kayapınar Kaymakamı, aynı zamanda Vali Yardımcısı Cemal Hüsnü Kansız ve Diyarbakır İl Müftülüğünden yetkililer ve halk katıldı.

Salavatlatlar ve tekbirlerle açılan Şeyh Said Camisinde, kılınan öğle namazından sonra halka yemeği dağıtıldı. Verilen yemekten sonra dualar edildi, salavatlar çekildi.

Caminin inşaatıyla ilgili bilgi veren cami sorumlularından H. Kerim Öngür, "Yaklaşık bir senedir cami inşaatıyla uğraşıyoruz. Tamamen kendi imkanlarımızla yapmışız. Caminin ihtiyaçları halen bitmemiş. Yas yeri de hala inşaat halindedir" ifadelerini kullandı.

Caminin klimasız olduğunu vurgulayan Öngür, "Klima eksiğimiz var. İmkanı olanlar camimiz için klima alırlarsa, çok iyi olur. Yaz mevsimi dolayısıyla Ramazan ayı çok sıcak geçecek. Özellikle de camilerin içi daha da sıcaktır" dedi.

 
 

HABERE YORUM KAT