1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da sevinç İstanbul'da dayak
Diyarbakır'da sevinç İstanbul'da dayak

Diyarbakır'da sevinç İstanbul'da dayak

İstanbul'da olaylı geçen bir 1 Mayıs, Diyarbakır'da farklı görüntülere sahne oldu. Diyarbakır'da ne polis müdahalesi vardı ne de gaz... İstanbul'daki gazlı günün aksine Diyarbakır en sakin 1 Mayıs'ı kutladı.

A+A-

Alanda resmen bayram havası var. Açılan pankartlar da ise, "Taşeron köle olmayacağız", "Bijî yek gulan", "Bijî biratiya gelan", "Statüsüz yaşamaya hayır" yazıları dikkat çekti. Hemen hemen tüm sendikalar kutlamalara destek verdi.

Bağlar ve Şehitlik semtinde bir araya gelen yüzlerce emekçi, slogan ve pankartlar eşliğinde miting alanına geldi.

LGBT bireylerinin kendi bayrakları ile katıldığı yürüyüşte, Liseli Yurtsever Gençlik üyeleri, "Liseli yurtsever gençlik örgütlü direnişle özgür yaşamı yaratacaktır" pankartını taşıdı.

Yürüyüşte sık sık, "Bijî Serok Apo", "Bê Serok jiyan nabe", "Agit komutana bin selam" ve "Amed'ten Taksim'de direnenlere bin selam" sloganları atıldı.

ÖCALAN'IN MESAJI OKUNDU

İstasyon Meydanı'nda toplanan binlerce emekçi, saygı duruşu ile 1 Mayıs Emekçilerin Uluslar arası Birlik, Dayanışma ve Mücadele Günü'nü kutlamaya başladı. Kutlamada PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın 1 Mayıs için gönderdiği mesajı okundu.

İSTANBUL'DAKİ OLAYLARA PROTESTO

Kutlamalara İstiklal Marşı'nın okunmasıyla start verildi. İstanbul ve Taksim'de yapılan olaylar protesto edildi.

İSTANBUL İLE DİYARBAKIR KARŞILAŞTIRILDI

İstanbul ve Diyarbakır'ın 1 Mayıs kutlamaları sosyal medyaya da malzeme oldu.

HABERE YORUM KAT