1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da Sevgililer Günü festivali
Diyarbakır'da Sevgililer Günü festivali

Diyarbakır'da Sevgililer Günü festivali

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da Dicle Üniversitesi ve bir alışveriş merkezi tarafından 'Sevgililer Günü Festivali' düzenlendi. 3 gün sürecek festivalin ilk günü oldukça renkli geçti.

A+A-
14 Şubat Sevgililer Günü Diyarbakır'da ilk kez festival havasında kutlanıyor. Kentte, Dicle Üniversitesi ve bir alışveriş merkezi tarafından 'Sevgililer Günü Festivali' düzenlendi.
 
Alışveriş merkezi içerisinde 13-15 Şubat tarihleri arasında sürecek festivalin ilk günü renkli görüntülere sahne oldu. Festivalde, Dicle Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet yürüten Modern Halk Dansları Topluluğu sahne aldı. İzleyenlere müthiş bir görsel şov sunan dans topluluğuna vatandaşlar da eşlik etti. Dans gösterisinin ardından ise müzik dinletisi yapıldı. Festivalin, yarın ve sonraki gün Dicle Üniversitesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Grup Bazen ve Latin Dansları Topluluğu'nun sahneleri ile devam edeceği belirtildi.
 
Modern Halk Dansları Topluluğu eğitmeni Ender Özbek, Sevgililer Günü'nün Diyarbakır'da festival olarak kutlanmasının kente ayrıcalık getireceğini düşündüklerini belirterek, "Diyarbakır'ın en büyük kurumlarından biri olan Dicle Üniversitesi yapılan tüm etkinlikleri destekliyor, biz de bu etkinliklerde büyük bir mutlulukla görev alıyoruz" dedi.
 
Gösteriyi izleyenlerden Ramazan Baltacı ise etkinlik için Mardin'den geldiğini belirterek, "Bölgede böyle etkinlikler eksik olmuyor. Gösterileri izledik. Dansları ile bizleri büyülediler. İnanılmaz bir gösteriydi. Bize bunları yaşattıkları için etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
 
(MP-YRT-HA-Y)

HABERE YORUM KAT