1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'da sessizlik bozuluyor
Diyarbakır'da sessizlik bozuluyor

Diyarbakır'da sessizlik bozuluyor

Geçen Pazartesi günü Diyarbakır Atatürk Stadında Yeni Diyarbakırspor A.Ş. ile Denizli Büyükşehir Belediyespor arasında oynanan Spor Toto 3. Lig 2. Grup Play Off yarı final rövanş maçında verdiği tartışmalı penaltı kararı ile ev ekibin 90+ 8'de gol yemesin

A+A-
Hakem Sabancı'ya kınama
 
Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), Diyarbakır Organize Sanayici İşadamları Derneği (DOSİAD) ile Spor Toto 2. Ligde mücadele eden Amedspor yaptıkları ayrı basın açıklamalarında Hakem Hüseyin Sabancı'yı kınadılar.
 
 “Bir yıllık emek ve alın terı çalınmıştır; takım ligden çekilmemeli”
 
Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Ahmet Sayar, yaptığı açıklamada, “18 Mayıs Pazartesi günü Yeni Diyarbakırspor ve Denizli Büyükşehir Belediyespor arasında oynanan Play Off müsabakasının  90+5. dakikasında Hakem Hüseyin Sabancı verdiği haksız penaltı ile kulübümüzün elenmesine neden olmuştur.
 
Yönetimden, İdarecisine; taraftarından futbolcusuna bir yıllık emek ve alın teri çalınmıştır. Bu kadar kritik bir maçta, kritik bir dakikada, basit bir pozisyonu Diyarbakırspor'un aleyhine penaltı vererek değerlendiren maçın hakemini şiddetle kınıyorum.
 
Maalesef söz konusu Diyarbakır olunca, pozisyonlar da, olaylar da başka değerlendiriliyor. Bu haksız sonuca karşılık daha fazla kenetlenmemiz, daha fazla güçlenip mücadeleye devam etmeliyiz.
 
Ligden çekilmek, liglerde olmamızı istemeyenlerin ekmeğine yağ sürebilir. Takıma maddi ve manevi destek sunan yönetime ve cefakar taraftara daha fazla sahip çıkarak, daha güçlü bir şekilde lige devam edilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.
 
 
Özkılıç, “Diyarbakırspor sahipsiz değil”
 
Diyarbakır Organize Sanayi İşadamları Derneği (DOSİAD) Başkanı A.Aziz Özkılıç , Yeni Diyarbakırspor A.Ş.'ye Hüseyin Sabancı'nın atanmasının manidar olduğunu söyledi. Hüseyin Sabancı'nın 2011- 20 12 sezonunda Diyarbakırspor'un 2. Ligde o6ynadığı dönemde Tokatspor- Diyarbakırspor maçının 90. dakikasında Diyarbakırspor'un gol yemesine zenim hazırlayıp takımın 2- 1 yenilmesini ve dolayısıyla 3. lige düşmesine sebep olan şahsiyet olduğuna dikkat çeken Özkılıç, şunları söyledi:
 
“Diyarbakırlılar olarak Diyarbakırspor'a yapılan haksızlığa tahammül edemiyoruz.
 
Kulübümüzün aleyhinde verdiği haksız penaltı ile maçın 90+ 8. dakikasında gol yememize neden olup halkımızı galeyana getirip sahaya inmesine çakan tutan hakem Hüseyin Sabancı'yı kınıyorum. Türkiye Futbol Federasyonu'nu da vereceği kararda adil olmaya davet ediyoruz. Taraftarlarımızı da sağ duyulu olmaya davet ediyoruz”
 
İşte Amedspor'un kınama mesajı
 
Amedspor Eşbaşkanları İhsan Avcı ile Ayten Tekeş imzasıyla yapılan yazılı açıklamada ise şu sözlere yer verildi:
 
 
 “Yeni Diyarbakırspor A.Ş, Denizli Büyükşehir Beleediyespor maçında 90+5 teki haksız penaltı ile bir Diyarbakır takımının bir üst lige çıkması engellendi. 18.05.2015 Pazartesi günü  Yeni Diyarbakırspor A.Ş ile Denizli Büyükşehir Belediyespor 3. Lig 2. Lig Play-Off yarı final karşılamasında Denizli Büyükşehir Belediyespor'un 90+5'inci dakikasında penaltı atışından kazandığı gol sonrası her iki takım futbolcular arasında kavga çıkmasına sebep olan Orta hakem Hüseyin Sabacıyı Amedspor kulübü olarak Ayrımcı ve haksız düdük çaldığından dolayı futbolcusundan çalışan personelinden idarecisine kadar bir yıllık alın teri ve emekleri 90+5'de çalınan haksız bir düdüğe kurban edildi. Amedspor kulübü olarak yaşattığı bu haksızlığa ve yanlı taraf kullandığından dolayı Orta Hakem Hüseyin Sabancı'yı şiddetle kınıyoruz.”
 
(Özgür Haber) 

HABERE YORUM KAT