1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da şehit aileleri derneğini ziyaret
Diyarbakır'da şehit aileleri derneğini ziyaret

Diyarbakır'da şehit aileleri derneğini ziyaret

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Diyarbakır Şehit Aileleri Derneğini ziyaret etti.

A+A-

Diyarbakır Şehit ve Gazi Aileler Derneğini ziyaret eden Altaç, şehit ve gazi yakınlarına verilen imkanlar konusunda bilgi vererek, şehit ailesinin durumu, ihtiyaçları ve sıkıntılarının kendileri için önemli olduğunu söyledi.

Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü canları ile koruyan şehitlerin ailelerinin kutsal emanetler olduğunu ifade eden Altaç, şöyle dedi:

"Devletimiz ve milletimiz şehitlerimizin emaneti olan ailelerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkacaktır. Devlet olarak şehit ailelerimiz ve gazilerimiz için var olan bütün imkanları seferber etmeye çalışıyoruz. Çünkü bu topraklar şehit ailelerimizin sayesinde bizlere vatan olmuştur. Bu kutsal emaneti elimizden geldiğince koruyacağız. Hükümetimizin iktidar olduğu dönemde şehit ve gazi yakınlarımıza verilen hizmet ve imkanlar artmıştır. Bu kişilere ayrıca aylık ödemeler de yapılıyor. SGK tarafından yılda bir defa çocuklara eğitim yardımı veriliyor. TOKİ tarafından faizsiz konut kredisi imkanı sağlanıyor. Şehit dul ve yetimleriyle malullere elektrik ve su paralarında belli oranda indirim yapılıyor. Bu kişiler toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanıyor."

Dernek Başkanı Ömer Çokur ise devletin manevi desteğinin acılarını hafiflettiğini belirterek, bu desteğin devlete olan bağlılıklarını bir kat daha arttığını dile getirdi.Çokur, Altaç'a ziyaretten dolayı teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT