1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da savcılara ikinci saldırı
Diyarbakır'da savcılara ikinci saldırı

Diyarbakır'da savcılara ikinci saldırı

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki Cumartesi günü çatışmanın yaşandığı yerde incelemede bulunan Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısının da aralarında bulunduğu heyete ikinci defa ateş açıldı.

A+A-

Diyarbakır Barosu Tahir Elçi'nin öldürüldüğü yerde inceleme yapan Cumhuriyet Savcılarına PKK’lılar tarafından ikinci kez ateş açıldı.

Polisin karşılık vermesi üzerine kısa süreli yaşanan çatışmada ölen veya yaralanan olmadı.Diyarbakır Barosu temsilcisinin de aralarında bulunduğu Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı  Ramazan Solmaz'ın başkanlığında bir heyet, incelemelerde bulunmak üzere sabah erken saatlerde Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin ve 2 polisin hayatını kaybettiği yere gitti.

Heyetin incelemesini tamamladığı sırada PKK’lılar tarafından uzun namlulu silah ve el yapımı patlayıcı ile saldırıda bulunuldu. Polisin karşılık vermesi üzerine kısa süreli çatışmanın yaşandığı olayda yaralanan olmazken, heyet olay yerinde ayrıldı.

PKK’lılar ile polisler arasında yer yer çatışmaların devam ettiği ve çatışmanın yaşandığı bölgeye çok sayıda polisin sevk edildiği belirtildi.

Balıkçılarbaşı esnafının ise çatışmalardan zarar görmemek için işyerlerini kapattığı görüldü.Hatırlanacağı üzere Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi ve 2 polisin hayatını kaybettiği gün incelemede bulunmak üzere olay yerine giden Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz’ın da aralarında bulunduğu heyet, çatışmanın ortasında kalmış, 2 polis  yaralanmış

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler