1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da Samanyolu TV'ye büyük öfke
Diyarbakır'da Samanyolu TV'ye büyük öfke

Diyarbakır'da Samanyolu TV'ye büyük öfke

Samanyolu'nda yayınlanan Şevkat Tepesi adlı dizide Peygamber ilgili skandal görüntülere yer verilmesi Diyarbakırlıları çileden çıkardı.

A+A-
STV'de yayınlanan Şevkat Tepe adlı dizide Hz. Peygamberle ilgili skandal görüntüler yer aldı. Senaryoya göre Hz. Muhammed gökten askerlerin yanına indi ve daha sonra süslü bir kamyonete binerek ayrıldı.
 
CEMAAT TELEVİZYONUNDA AKLA DURGUNLUK VEREN SAHNE
 
Fethullah Gülen Cemaati, "uydurma Peygamber rüyaları" skandalına bir yenisini daha ekledi. Cemaatin televizyonu Samanyolu Tv'de yayınlanan Şefkat Tepe adlı dizide, Türk ve dünya televizyonlarında bugüne kadar eşine rastlanmadık rezalete imza atıldı. Gülen'in internete düşen ses kayıtlarında yer alan "Hz. Muhammed rüyada tweetleri ikiye katlayın dedi" ifadesinin şoku atlatılamadan, Şefkat Tepedizisindeki yaşanan skandalda Peygamberimiz Hz. Muhammed'in ruhunun çağrıldığı bir sahne canlandırıldı.
 
DİZİYİ İZLEYEN MÜSLÜMANLAR GÖZLERİNE İNANAMADI
 
Samanyolu Tv'deki Şefkat Tepe adlı diziyi izleyenler, gözlerine inanamadı. PKKile savaşan Sungurlar Timi'nin başının koma halindeyken gördüğü rüyanın canlandırıldığı sahnede görenlere "bu kadar da olmaz" dedirten görüntülere yer verlidi. Daha önce Fethullah Gülen'e ait olduğu ileri sürülen ses kaydında Gülen ile konuşan cemaat üyesi, başka bir üyenin "uydurma Peygamber rüyası" gördüğünü öne sürerek "Hz. Muhammed'in "Tweetleri ikiye katlayın" buyurduğunu söylemişti. Bu ifade sosyal medyada günlerce konuşulurken, yeni skandalda ise Hz. Muhammed ruh çağırma seansına benzeyen bir ritüel sonrasında gökten ışık şeklinde yeryüzüne indiği görüldü. Şefkat Tepe ekibini denetlediği mizanseni yapılan dizide Hz. Muhammed için kamyon kasasına bir taht hazırlandığı ekibin "Hoşgeldiniz" sözleri arasında denetim sonrasına da Hz. Muhammed'in tahta oturduğu anda kamyonun çalıştığı görüldü. Şefkat Tepe ekibi, kamyonun arkasında "Bizi bırakma" diye koşarken ekipten bir üye ise kendini kamyonun altına atarak aracı durdurduğu görüldü.
 
DİYARBAKIRLILAR STV'YE ATEŞ PÜSKÜRDÜ
 
Bu görüntüler üzerine dini hassasiyetleri üst seviyede olan Diyarbakırlılar, STV'ye adeta ateş püskürdü. STV'nin baştan beri hak ve hukuk yerine birilerinin borazanlığını yaptığını iyi bildiklerini belirten Diyarbakırlılar, STV'yi televizyon kanalları arasında kaldırma kararı aldı.
 
STV'Yİ ZATEN İZLEMİYORDUK ŞİMDİ TAMAMEN SİLECEĞİZ
 
Bu gibi skandal olaylarla dini yıpratmaya çalışanların Allah tarafından ağır bir tokatla cezalandırılacağını belirten Diyarbakırlılar, "Biz zaten faşistlik kokan STV'yi hiç izlemiyorduk. Bazı arkadaşlarımız izlemiş ve o skandal görüntüleri görmüşler. Nasıl olur böyle bir şey yaparsınız. Sözde siz İslamiyeti temsil etme gibi bir misyon üstlenmiştiniz. Sizin foyanızı Allah ortaya çıkarıyor. Yahudi ve Hristiyanlar bile böyle bir şey yapmaya cesaret edemezken siz ne hakla yapıyorsunuz. Hz. Peygamber sanki onların tekelinde gibi. Zaten izlemediğimiz STV'yi artık televizyon kanallarımız arasında tamamen sileceğiz" diyerek sert tepki gösterdi.
 
STV'deki skandal görüntülerin ardından Diyarbakır'da dini hassasiyetleri olan dernek ve kuruluşların olayı kitlesel basın açıklamasıyla kınayacağı belirtildi.

HABERE YORUM KAT