1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da sahte para operasyonu 04 Mart 2013
Diyarbakır'da sahte para operasyonu 04 Mart 2013

Diyarbakır'da sahte para operasyonu 04 Mart 2013

DİYARBAKIR- Diyarbakır polisi tarafından düzenlenen operasyonlarda çok sayıda sahte para ele geçirildi.

A+A-

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü Mali Suçlar ve Suç Gelirleri Büro Amirliği'ne ulaşan bir ihbarla, İstanbul'dan kargo aracılığıyla Diyarbakır'a yüklü miktarda sahte para getirileceği bilgisi alındı. Alınan bilgi üzerine düzenlenen operasyonda 109 adet 100 TL ve 17 adet 200 Euro ele geçirildi.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Diyarbakır'da ikamet eden A.A. isimli şahsın adına İstanbul ilinden E.Ç. isimli şahıs tarafından kargo aracılığı ile yüklü miktarda sahta para gönderdiği bilgileri tespit edilmiş ve A.A. isimli şahsın kimliği ile F.B. isimli şahsa M.A.'ya ait Ekinciler Caddesi AZC Plaza önünde bulunan simit tezgahında teslim edilmesi esnasında ekiplerce müdahale edilmiş ancak ortamın çok kalabalık olmasından yararlanan F.B. isimli şahıs kaçmayı başarmış ancak ilgili kargo ekiplerimizce muhafaza altına alınmıştır. Devam eden çalışmalar neticesinde E.R. isimli şahsın aynı zamanda uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan aranması olduğu anlaşılmış ve ikameti tespit edilerek mahkeme kararı ile evinde arama yapılarak şahıs toplam 230 gram esrar olarak tabir edilen madde ile yakalanmıştır.

Cumhuriyet Savcısı'ndan alınan talimat doğrultusunda bahse konu kargo poşeti açılmış ve yapılan tespitlerde elbiselere sarılarak gizlenmiş vaziyette toplam 109 adet 100 TL'den oluşan 10 bin 900 TL ve 17 adet 200 EURO ele geçirilerek el konulmuş, bu çalışmalar kapsamında 2 şahıs hakkında yasal işlem yapılarak adli mercilere sevk edilmiş, konu ile ilgili 1 şahıs tutuklanmış olup, 'Parada Sahtecilik' suçuna ilişkin çalışmalara hassasiyetle devam edilmektedir” denildi.

HABERE YORUM KAT