1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da sağlık için yürümeye davet
Diyarbakır'da sağlık için yürümeye davet

Diyarbakır'da sağlık için yürümeye davet

DİYARBAKIR- Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürü Fatih Mehmet Aslan, Sağlık Bakanlığınca yürütülen "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında vatandaşları sağlık için yürümeye davet etti.

A+A-
Aslan, yaptığı açıklamada, "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında bu yılın "Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı" ilan edildiğini ifade ederek, fiziksel hareketsizliğin azaltılabilmesi için Başbakanın talimatıyla bu yıl boyunca her ayın son pazar günü bir yürüyüş etkinliği düzenlendiğini belirtti.
 
Ocak ayında sağlık çalışanları olarak yürüdüklerini hatırlatan Aslan, bu ay hedef gruplarının ev kadınları olduğunu, 23 Şubat'ta Parkorman Parkı'nda sağlık çalışanları olarak ev kadınları ile yürüyeceklerini bildirdi.
 
Yürüyüş etkinliğine ev kadınlarının yanı sıra sağlık çalışanları, basın mensupları ve vatandaşları da davet ettiklerini kaydeden Aslan, açıklamasında şunlara yer verdi:
 
"Ayrıca koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında sağlık otoriteleri toplumun her kesimine ulaşmalı, etkin ve yaygın eğitim çalışmalarının hızla yaşama geçirilmesi konusunda bilinçli ve istekli bir çaba içinde olunmalıdır. Bu kapsamda müdürlük olarak bu konudaki çalışmaları kararlılıkla yürütüyoruz. Sağlıklı bir gelecek için aktif yaşam felsefesinden yola çıkarak, tüm halkımızı etkinliğimize davet ediyoruz."
 
 
Muhabir: Sema Kaplan 
Yayınlayan: Nurten Aslan
 

HABERE YORUM KAT