1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da sağlık çalışanları isyanda
Diyarbakır'da sağlık çalışanları isyanda

Diyarbakır'da sağlık çalışanları isyanda

Diyarbakır'da sağlık çalışanları maaşları yatmayınca adeta isyan etti. 'Bizde insanız' diyen çalışanlar, bu çileyi her ay çektiklerini dile getirdiler.

A+A-
Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesi ve Diş Hastanesi'nde çalışan geçici işçiler, maaşlarını alamadıkları için mağdur olduklarını dile getirdiler. Geçici personeller, "Ekmek alacak paramız bile yok maaşlarımızı yatırın artık" dediler.
 
"EKMEK ALACAK PARAMIZ BİLE YOK"
 
Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesi ile Diş Hastanesi'nde geçici personeller, güvenlik, temizlik ve otomasyon personelleri maaş alamıyor. Konuyla ilgili konuşan ismini vermek istemeyen personeller sıkıntılarını şu sözlerle ifade etti:
 
"Hastanenin çalışanları her ayın 1 veya 6'sında maaş almaları gerekirken ayın 15 olmuş halen maaş alınmamıştır. Kimi evinde doğalgaz yakamıyor. Battaniye altında oturuyor. Belirsizlikten bıktık, çaresiziz artık. Ekmek alacak paramız bile yok. Kimse bize sahip çıkmıyor. Bize belli bir şey söylemiyorlar. Her ay maaşlar geç yatırılıyor. Farklı farklı günler söyleyip maaşları yatıracaklarını söylediler. En son bugün yatacak dediler ama hala yatırmadılar. Her sene aynı sorunu yaşıyoruz. Bizi insan yerine koyan yok, biz de personeliz. Bizde insanız çocuklarımız var okula gidiyorlar para veremiyoruz Bakkal bile borcunu istiyor. Elektriklerimizi kesiyorlar bıktık artık verdikleri bir asgari ücret gel de geçim sağla. Milletvekilleri bol bol icraatlarını anlatıyorlar seçimlerden seçimlere hatırlıyorlar bizleri oy istemeye gelince yalvarırlar oy verin bizlere ama işçiyi kimse düşünmez bıktık artık"

HABERE YORUM KAT