1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da rögar girişleri ilaçlandı
Diyarbakır'da rögar girişleri ilaçlandı

Diyarbakır'da rögar girişleri ilaçlandı

Diyarbakır'da insan sağlığını tehdit etme ihtimaline karşılık rögar kapakları kemirgen ve haşerelere karşı ilaçlanıyor.

A+A-

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte havalar iyice ısınmaya başladı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ilaçlama ekipleri tarafından haşere ve kemirgenlere karşı özellikle rögar kapaklarının girişleri ilaçlanıyor. Ekipler, ayrıca yıkımı yapılan binalar ve çöp kutularını da ilaçlanıyor.

Kentte, insan sağlığını tehdit eden haşere, kemirgene yönelik ilaçlama çalışması yapılıyor. İlaçlama çalışmaları park, bahçe ve bina enkazları başta olmak üzere birçok yerde düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Yıkım yapılan inşaat alanları ile rögar kapak ağızları da düzenli olarak ilaçlanan yerler arasında bulunuyor. Gerek rutin gerekse de vatandaşların başvuruları halinde de talebe göre ilaçlama çalışmaları gerçekleştirilebiliyor.

"İNSAN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ"

İnsan sağlını tehdit etme ihtimaline karşılık kemirgen ve haşerelere karşı ilaçlama yaptıklarını ifade eden ilaçlama ekibi görevlisi, bu çalışmaları halk sağlığı çerçevesinde yürüttüklerini söyledi.
İnsan hayatının ve sağlığının her şeyden önde geldiğini belirten yetkili, "Diyarbakır'da sağlık açısından anormal bir durum söz konusu değil. Her şey normal zamanında ve yerinde, mevsiminde yapılıyor. Rögar ağızları ilaçlama çalışmalarını rutin bir çalışma kapsamında yürütüyoruz. Ayrıca cami, okullarda da düzenli olarak temizlik çalışması yapan ekiplerimiz var. Bildiğiniz gibi sağlık için de hijyen koşulları oldukça önemlidir" dedi.

HABERE YORUM KAT