1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da resmi üniforma yasaklandı
Diyarbakır'da resmi üniforma yasaklandı

Diyarbakır'da resmi üniforma yasaklandı

İstihbarat birimlerinin "IŞİD bombalı, PKK silahlı suikast yapacak" raporu Diyarbakır'da güvenlik güçlerini alarma geçirdi,asker ve polislerin resmi üniforma ile dolaşmaları yasaklandı, logolu resmi araçlar sokaktan çekildi.

A+A-

Yoğun sokak eylemlerinin yaşandığı Diyarbakır'da sosyal hayat normale döner­ken asker ve polis alarma geçti. Diyarbakır'da kırsaldan geldiği tespit edilen 30 ki­şilik silahlı grubun güvenlik güçlerine yönelik suikast hazırlığında olduğu öğrenil­di.

İstihbarat birimlerin geçtiği bilgiye göre PKK'nın silahlı, IŞİD militanlarının da bombalı saldırı hazırlığında olduğu ortaya çıktı. PKK'nın telsiz ko­nuşmalarında sokak eylemlerinin sonlandırılması talimatı verdiği tespit edildi. PKK birimlerine asker ve polise yönelik suikast yapması yönünde talimat vermesi güvenlik güçlerini alarma geçirdi. Özellikle karakollardaki güvenlik önlemleri arttı­rıldı. Polis ve askerlerin resmi kıyafetle sokağa çıkması yasaklandı. Resmi araç­lar devriyeden çıkarılırken bu görev zırhlı araçlara devredildi.

IŞİD BOMBALI SALDIRI HAZIRLIĞINDA

PKK'nın suikast girişimine karşı teyakkuzda olan emniyet birimleri IŞİD militanları­nın da bombalı saldırı hazırlığına karşı tedbir aldı. Şehre giriş yapan ve şehir için­de dolaşan şüpheli araçlar MOBESE ve devriye atan zırhlı araçlarla durdurula­rak aranıyor. Son gelen istihbarat bilgilerine göre IŞİD'in Diyarbakır ve diger bü­yükşehirlerde bombalı araçlarla saldırı peşinde olduğu öğrenildi.

HEDEF ASKER-POLİS

7 Eylül'de başlayan sokak olaylarının 3. günü sokak olayları durmuştu. Sokak olaylarının durmasının ardından perşembe akşamı 5 karakol PKK tarafından uzun namlulu silahlarla taciz edilmişti. Bağlar bölgesinde polisle çatışmaya giren iki kişi yaralı olarak ele geçirilmişti. Silvan'da karakola saldırı hazırlığında olan 5 kişi gözaltına alındı.

HABERE YORUM KAT