1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da Ramazan'da pideye zam yok
Diyarbakır’da Ramazan'da pideye zam yok

Diyarbakır’da Ramazan'da pideye zam yok

Diyarbakır’da Ramazan ayına sayılı günler kala fırıncılar tedbirlerini artırıp en iyi hizmeti sunabilmek için kadrolarını güçlendirdiler.

A+A-

Fırıncıların bir çoğu sahurda bile  oruç ayı boyunca müşterilerine hizmet verecekler.
Diyarbakır Fırıncılar Derneği Başkanlığı'nca Ramazan ayında pidelere zam yapılmayacağının açıklanması vatandaşları sevindirdi. 
 
Yenişehir İlçesi Ofis semti Kurt İsmail Paşa 1. Sokakta bulunan Miroğlu Fırını çalışanları adeta şimdiden ramazan ayına girmişler gibi çalışma hizmeti yapıyorlar.

Fırın çalışanları M. Can Attı, Tarık Şen, Burhan Poyraz, Hamit Baran ,Salih Şen,Ferhat Tarhan, Süleyman Beyaztaş, Emin Gül,Ramazan ayının yaklaşması kendilerini sevindirdiğini belirterek, bir açıklama yapan Emin Gül, “ Bu mübarek ayda ekmek satmanın heyecanının zevki bambaşka oluyor. Çeşitli ekmekler çıkarıyoruz. Tabiki başta ramazan pidesi. Derneğimiz pidelere ramazan ayını vatandaşlarımızı düşünerek zam yapmadı. Çünkü bu ay hayır ve bereket ayıdır. bizlere bu mubarek ay için hazırlıklarımızı tamamladık.

Hem sahurda hemde iftarda yani tam gün açığız.Yeterki vatandaşlarımıza sağlıklı bir hizmet verebilelim. Tüm Diyarbakır halkının ramazan ayının hayırlı günlere vesile olmasını diliyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT