1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da polis adaylarına eğitim
Diyarbakır'da polis adaylarına eğitim

Diyarbakır'da polis adaylarına eğitim

Aile Eğitimi Programı (AEP) kapsamında Diyarbakır'da 408 polis adayına eğitim verildi- AEP İl Koordinatörü Topal: "Amir ve polis memurlarından oluşan 9 kişilik bir grup, Polis Meslek Yüksek Okulunda ikinci sınıf öğrencilerinden oluşan 408 öğrenciye eğitim

A+A-
Aile ve Sosyal Politikalar Diyarbakır İl Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Aile Eğitimi Programlarına bir yenisi daha eklendi.
 
Diyarbakır Ali Gaffar Okan Polis Meslek Yüksek Okulundaki öğrencilere yönelik AEP kapsamında yapılan eğitim çalışmasına 408 polis adayı katıldı.AEP İl Koordinatörü Zekeriya Topal, il ve ilçelerde başlayan eğitimlerin aralıksız olarak devam ettiğini söyledi.
 
Daha önce yaptıkları birçok eğitim programlarına bir yenisini daha eklediklerini anlatan Topal, şunları söyledi:
 
"Son olarak Ali Gaffar Okan Polis Meslek Yüksek Okulundaki öğrencilere yönelik bir eğitim çalışması yaptık. Burada görev yapan amir ve polis memurlarından oluşan 9 kişilik bir grup, Polis Meslek Yüksek Okulunda ikinci sınıf öğrencilerinden oluşan 408 öğrenciye eğitim verdi. Bu eğitimi veren amir ve polis memurları, Aile Eğitimi Programına daha önce katılmış ve eğitici sertifikası almaya hak kazanmış kişilerdi. Yani eğitimi verenler, işi bilen ve eğitimci kişilerdir. 40-45 kişilik gruplar halinde verilen eğitimlerde, hukuk, sağlık, iktisat, medya ve aile iletişim alanlarında çalışmalar yapıldı."
 
Zekeriya Topal, eğitim programlarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT