1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da pedaller çevre için döndü
Diyarbakır'da pedaller çevre için döndü

Diyarbakır'da pedaller çevre için döndü

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da bir grup öğrenci, çevre sorunlarına dikkati çekmek amacıyla yaklaşık 6 kilometre pedal çevirdi.

A+A-

Bahçeşehir Koleji ile Diyarbakır Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübünün ortaklaşa düzenlediği "Egzoz Gazına İnat İnce Pedal" etkinliğine 30 öğrenci katıldı.

Yenişehir ilçesindeki Seyrantepe Köprülü Kavşak mevkisinde öğretmenleri ile bir araya gelen öğrenciler, kasklarını taktıktan sonra bisikletlerine binerek 6 kilometre pedal çevirdi.Öğretmenleri ve polis ağabeyleri gözetiminde etkinliği tamamlayan öğrenciler, renkli görüntüler oluşturdu.Meraklı bakışlarla etkinliği izleyen bazı vatandaşlar, cep telefonlarıyla minikleri görüntülemeye çalıştı.

Okul Müdürü Adnan Manay, yaptığı açıklamada, çevre kirliliğine dikkati çekmek ve öğrenciler arasında çevre duyarlılığı oluşturup bisiklet sporunu gündemde tutmak amacıyla düzenledikleri etkinliğe, öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiğini söyledi.Etkinliğe katkı sunan kurumlara teşekkür eden Manay, bu tür etkinliklerin yıl içinde devam edeceğini ifade etti.

HABERE YORUM KAT