1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da özel bir gala
Diyarbakır'da özel bir gala

Diyarbakır'da özel bir gala

Ferzan Özpetek'in İtalya'da galası önceki gün yapılan yeni filmi “Kemerlerinizi Bağlayınız” için 12 Mart'ta İstanbul'da 14 Mart'ta ise Diyarbakır'da özel bir gala yapılacak.

A+A-

Ferzan Özpetek 10'uncu filmi 'Kemerlerinizi Bağlayınız'ın İtalya galasını önceki akşam Lecce'de yaptı. Filmin Türkiye'de vizyona giriş tarihi ise 14 Mart.

Uzun yıllardır İtalya'da yaşayan Türk yönetmen Ferzan Özpetek'in 10'uncu filmi, 'Kemerlerinizi Bağlayınız'ın (Allacciate le Cinture) İtalya galası önceki akşam yapıldı. İtalya'da 350 kopya ile bugün gösterime girecek olan filmin galası, çekimlerin yapıldığı Lecce kentinde gerçekleştirildi.

Gala gecesine Ferzan Özpetek'in yanı sıra başrol oyuncuları Kasia Smutniak, Francesco Arca, Filippo Scicchitano, Carolina Screscenti ile diğer oyuncular, yapımcılar Gianni Romoli ile Tilde Corsi ve çok sayıda davetli katıldı. Roma'da artık film çekmenin zor olduğundan yakınan Ferzan Özpetek, bu nedenle 'Serseri Mayınlar' (Mine Vaganti) adlı filmini de fahri vatandaşı olduğu Lecce kentinde çekmişti. Filmin kentin tanınmasına da katkı sağladığını dile getiren Özpetek, yeni filmini Türkiye'de çekmeyi planladığını ve bu nedenle uzun süre İstanbul'da yaşamak istediğini de belirtti. Gerçek bir hikâyeden esinlenilen 'Kemerlerinizi Bağlayın', yasak bir tutkudan, 13 yıllık bir evliliğe uzanan bir ilişkiyi, kahramanlarının kapıldığı duygusal 'türbülans' ve ondan kurtulma çabalarını ele alıyor.

Diyarbakır'da özel gala

Yönetmenin Diyarbakır'da özel bir gala yapacağını açıkladığı yeni filmi 'Kemerlerinizi Bağlayınız', Türkiye'de 14 Mart'ta gösterime girecek. Ferzan Özpetek'in bugüne kadar imza attığı filmler arasında 'Hamam', 'Harem Suare', 'Cahil Periler', 'Karşı Pencere', 'Kutsal Yürek', 'Bir Ömür Yetmez', 'Mükemmel Bir Gün', 'Serseri Mayınlar' ve 'Şahane Misafir' bulunuyor.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT