1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da oteller doldu
Diyarbakır'da oteller doldu

Diyarbakır'da oteller doldu

Diyarbakır'da Newroz Bayramı öncesinde hummalı çalışmalar devam ederken, kutlamalar nedeniyle otellerin doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı.

A+A-

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) tarafından 21 Mart günü Diyarbakır'da kutlanacak Newroz Bayramı öncesinde kentte hazırlıklar sürüyor. Birçok otelde yer kalmadığı belirtilirken, Newroz'un kutlanacağı alanda da çalışmalar devam ediyor.

İHA'nın haberine göre, Diyarbakır'ın tüm otellerinde doluluk oranının en üst seviyede olduğunu ve haftalar öncesinden rezervasyon yapıldığını belirten Dedeman Otel Halkla İlişkiler Müdürü Ömer Yüksel, son bir hafta içerisinde konaklamalarda artış yaşandığını söyledi. Yüksel, “Çözüm sürecinin etkisiyle hareketli günler yaşıyoruz. Newroz kutlamaları nedeniyle otelimiz tamamen doldu. Odalarımızın dolmasında Nevruz'un yanı sıra çözüm sürecinin de büyük bir etkisi var. Çözüm sürecinin başlamasının ardından otelimize iş amaçlı gelenlerin sayısında ciddi bir artış yaşadığını görmekteyiz” dedi.

Miroğlu Otel İşletme Müdürü Sevilay Yaman ise, bugün (dün) itibariyle sadece bir odalarının boş olduğunu aktararak, Cumartesi gününe kadar rezervasyon almayacaklarını söyledi. Dünyanın birçok ülkesinin yanı sıra birçok ilden rezervasyon aldıklarını dile getiren Turistik Otel Müdürü Mihdat Kavmaz da, otellerinde boş odalarının olmadığını ifade etti.
 

HABERE YORUM KAT