1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da organize suç çetesine operasyon
Diyarbakır'da organize suç çetesine operasyon

Diyarbakır'da organize suç çetesine operasyon

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da organize suç çetesine yönelik düzenlenen operasyonda 13 kişi gözaltına alındı.

A+A-
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, organize suç çetelerine yönelik Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyon düzenlendiği belirtildi.
 
 
Açıklamada, “Cumhuriyet Başsavcılığı'mızın talimatı ile Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 24 Nisan 2015 tarihinde düzenlenen çalışma kapsamında değişik suçlara karıştıkları değerlendirilen İ.K., G.B., E.Y., R.E., S.A., M.D., M.Ş.E., K.S., F.E., M.A., A.K., E.A. ve R.A. isimli 13 şüpheli şahıs gözaltına alınmış olup, Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri devam etmektedir. Şüphelilerin ikametlerinde yapılan arama sonucunda, 2 adet silah, 3 adet şarjör, 34 adet mermi, 2 adet pala, 10 gram esrar maddesi, 98 adet uyuşturucu madde içerikli ecstasy hap ele geçirilerek Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü görevlilerince muhafaza altına alınmıştır.
 
 
Cumhuriyet Başsavcılığı'mızca yürütülen 2014/8314 soruşturma numaralı dosya kapsamında olay ile ilgili olarak çalışmalar devam etmekte olup, soruşturmanın safahati ve sonucu hakkında kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir” denildi.
 
(YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT