1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da ölümcül kaza
Diyarbakır'da ölümcül kaza

Diyarbakır'da ölümcül kaza

Okul çıkışı otobüs beklemek için onarım yapılan ve tek şeritten verilen karayolundan orta refüje geçmek isteyen öğrencileri kamyon biçti,korkunç kazada 18 yaşındaki lise öğrencisi Esma Karaaslan yaşamını yitirdi, 2 kız öğrenci de yaralandı.

A+A-
Okul çıkışı otobüs beklemek için onarım yapılan ve tek şeritten verilen karayolundan orta refüje geçmek isteyen öğrencilere kamyon çarptı. Kazada, 18 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi Esma Karaaslan yaşamını yitirdi, iki lise öğrencisi kız da yaralandı.
 
OTOBÜS BEKLERKEN       
 
Diyarbakır'ı ayağa kaldıran korkunç kaza dün akşam saat 17.30 sıralarında, Diyarbakır-Elazığ karayolu 10'uncu kilometresinde meydana geldi. Elazığ karayolu üzerinde bulunan Yolaltı Mesleki ve Ticaret Anadolu Lisesi 12'inci sınıf öğrencileri Esma Karaaslan, Kevser İrem Seyitoğlu ile Şilda Gül okul çıkışı, yol yapım çalışması nedeniyle tek şeridin kullanıldığı karayolunda otobüs beklemek için orta refüje geçmek istedi.
 
KAMYON BİÇTİ GEÇTİ
 
Bu sırada Elazığ istikametinden gelen A.K yönetimindeki 21 DR 512 plakalı kamyon öğrencilere altına alarak ezdi. Kazada, Esma Karaaslan, Kevser İrem Seyitoğlu ile Şilda Gül yaralandı. Yüzlerce öğrencinin gözleri önünde meydana gelen kazada yaralanan ve durumu ağır olan Esma Karaaslan, hastaneye götürülürken yolda yaşamını yitirdi.
 
BİR ÖLÜ- İKİ YARALI
 
Yaralı diğer 2 öğrenci Seyitoğlu ve Gül Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak burada tedavi altına alındı. Öğrencilerin hayati tehlikesinin bulunduğu belirtilirken, kazayı haber alan Karaaslan'ın ailesi ve yakınları hastane morgu önünde sinir krizleri geçirdi. Yaralı öğrencilerin yakınları da hastaneye akın ederken, Polis, kamyon şoförü A.K.'yi gözaltına alırken, olayla ilgili soruşturma başlattı.
 
AYLARDIR BİTMEYEN YOL
 
Hiç bir yol güvenliğinin alınmadığı ve onarımın aylardır devam ettiği yolda yaşanan kazadan Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü sorumlu tutuldu. Semt sakinleri ile öğrenciler olaya büyük tepki gösterirken, şöyle dediler:
 
"Bu yol aylardır bitti bitecek deniliyor, bitmiyor. Karayolları ne yapmak istiyor bilemiyorum. Ne karşıya geçebiliyoruz, ne de araçların geçişiyle ilgili alınmış bir güvenlik tedbiri yok. Arkadaşlarımız dün okul çıkışı, otobüs beklemek için tek şeritli yola geçmeye çalışmışlar. Refüjü geçerken, kamyon onları altına alıp eziyor. Biz okul idaremize de şikayette bulunmuştuk, kazalar oluyor diye. Onlarda ilgili makamlara bildirmişler ama ilgilenen yok. Arkadaşlarımız kaza değil bir cinayete kurban gitmiştir. Bunun hesabı sorulması lazım."

HABERE YORUM KAT