1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da olaylı gece
Diyarbakır'da olaylı gece

Diyarbakır'da olaylı gece

Diyarbakır'da Sur'da ilan edilen soka çıkma yasağının ardından akşam saatlerinde başlayan gösteriler devam ederken, Bağlar Karakolu'na bombalı saldırı düzenledi. Çıkan olaylarda bir genç açılan ateş sonucu karnından yaralandı.

A+A-

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde sokağa çıkma yasağına yönelik protesto gösterileri devam ediyor. Akşam saatlerinde yoğunlaşan gösterilerde yer yer çatışmalar yaşandı. Sokaklara çıkan gençler, yollara barikat kurup polisle çatıştı. Bu noktalardan biri olan Bağlar ilçesine bağlı Kaynartepe Mahallesi'nde yoğun çatışmalar yaşandı. Bu çatışmalar sırasında Muhammed Aktağan (27) isimli bir genç karnında polis kurşunu ile yaralandı. Yaralanan Aktağan kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı. 

Karakola saldırı


Bağlar İlçesindeki Bağlar Polis Merkezi önündeki TOMA'ya akşam saatlerinde EYP ( El Yapımı Patlayıcı) ile saldırı düzenlendi. Polis merkezinin önünde bekleyen TOMA'nın altına atılan el yapımı patlayıcı, büyük bir gürültüyle patladı. Patlamanın etkisiyle araçta maddi hasar oluştu.  Patlamanın etkisiyle çevredeki bazı binaların camları kırılırken, semt sakinleri panik yaşadı. TOMA'da maddi hasar meydana gelirken, ölen yada yaralanan olmadı. Patlama sonrası kaçan grup ile polis arasında kısa süreli çatışma yaşandı. Saldırı ile ilgili geniş çaplı operasyon düzenledi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler