1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da olaylar sürüyor
Diyarbakır'da olaylar sürüyor

Diyarbakır'da olaylar sürüyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde bir otobüsü ateşe veren göstericiler, yangını söndürmeye giden itfaiyeyi durdurarak kontak anahtarına el koydu.

A+A-

İtfaiyeciler bir siteye sığınırken, grup polisin müdahalesi ile dağıldı. Diyarbakır’da DBP ve HDP’nin çağrısı üzerine sokağa çıkma yasağının verilen 17 saatlik ara dışında 13’üncü gününde devam ettiği Sur ilçesine yürümek isteyen gruplara polisin müdahale etmesiyle başlayan olaylar sürüyor.

Kayapınar ilçesinde bir araya gelen gruplar, Diclekent Bulvarı’ndaki bir düğün salonunun önünden geçen otobüsü ateşe verdi. Grup, çıkan yangına müdahale etmek için olay yerine giden bir itfaiye aracını da Gaziler Durağı mevkiinde durdurarak, itfaiyecileri araçtan indirdi. Daha sonra aracı barikat olarak kullanan göstericiler, yolu trafiğe kapattı. İtfaiyeciler ise bir siteye sığındı. Bir süre sonra olay yerine zırhlı araçlarla gelen polis ekiplerine de taş ve ses bombalarıyla saldıran grup, polisin biber gazlı müdahalesi sonucu ara sokaklara kaçarak dağıldı.


Kentte olaylar yer yer sürüyor.


(MP-CC-Y)

 

HABERE YORUM KAT