1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da Olaylar Devam Ediyor
Diyarbakır'da Olaylar Devam Ediyor

Diyarbakır'da Olaylar Devam Ediyor

Diyarbakır’da yüzü maskeli grup polis karakoluna ve devriye görevi yürüten polis ekiplerine havai fişek ve taşlarla saldırdı. Polis saldırganlara biber gazıyla müdahale etti.

A+A-

Yenişehir ilçesi Şehitlik semtinde bulunan Şehitlik Polis Merkezi önünde toplanan yüzü maskeli grup, burada nöbet tutan polis ekiplerine taş ve havai fişeklerle saldırınca polis ekipleri de grubu biber gazıyla dağıttı. Polis ekipleri saldırganların yakalanması için bölgede hava destekli operasyon başlattı.


Bağlar ilçesi Koşuyolu Caddesi üzerinde toplanan grup ise devriye görevi yürüten polis zırhlı araçlarına havai fişek ve taşlarla saldırdı. TOMA, grubu tazyikli su ve biber gazıyla müdahale ederek dağıttı.


Polis ekipleri kenttin dört bir yanında vatandaşların huzur ve güvenini bozan grupların toplanmasına izin vermeyerek devriye faaliyeti yürütürken, Kayapınar ilçesinde ise lastik yakıp yoldan geçen araçlara taş atan grubu polis ekipleri biber gazıyla müdahalede bulunarak dağıttı. Ara sokaklara kaçan şahısların yakalanması için çalışmalar sürüyor.
Öte yandan Diyarbakır’ın Sur ilçesi Melikahmet Caddesi üzerinde toplanan göstericilere polis ekipleri biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulunarak dağıttı.

HABERE YORUM KAT