1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da olaylar bir kez daha başladı
Diyarbakır'da olaylar bir kez daha başladı

Diyarbakır'da olaylar bir kez daha başladı

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde yüzleri maskeli bir grup, çöp konteynırını caddeye dökerek yolu kapattı. Bölgeye sevk edilen polis, gruba müdahale etti.

A+A-

Merkez Bağlar ilçesi Koşuyolu Parkı'nda bir araya gelen yüzleri maskeli bir grup, caddeye çıkarak yolu trafiğe kapattı.

Yollara çöp ve kaldırım taşları atan grup, daha sonra çöp konteynırlarından bariyer oluşturdu. Durumun polise bildirilmesi üzerine bölgeye çok sayıda zırhlı araç ve TOMA sevk edildi.

Grup, dağılmaları uyarısında bulunan polis ekiplerine taş ve ses bombaları ile saldırdı. Polis, gruba biber gazı ve tazyikli su ile müdahalede bulundu. Ara sokaklara kaçan grup, polis ekiplerinin bölgeden ayrılmasının ardından tekrar yola çıktı. Bölgede gerginlik sürerken, polis ekiplerinin yer yer biber gazıyla müdahalesi sürüyor.

Öte yandan, Diyarbakır’a bağlı Hazro İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlenen saldırıda 1 polis yaralandı. Bölgede çatışma sürüyor.


Edinilen bilgilere göre, akşam saat 18.40 sıralarında PKK tarafından Hazro İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırıya güvenlik güçlerinin karşılık vermesiyle çatışma çıktı.

Çatışmada 1 polis yaralandı. Çatışmanın sürdüğü bölgeye çok sayıda polis sevk edildi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler