1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da olaylar: 1 çocuk yaşamını yitirdi
Diyarbakır’da olaylar: 1 çocuk yaşamını yitirdi

Diyarbakır’da olaylar: 1 çocuk yaşamını yitirdi

Diyarbakır ve Şırnak'ta yaşanan çatışma, operasyonlar ve sokağa çıkma yasaklarını protesto etmek amacıyla esnaf, Diyarbakır genelinde kepenk açmadı.

A+A-

 Kentin birçok noktasında olaylar çıktı. Olayların yoğun yaşandığı Sento Caddesi üzerinde bulunan Geterler Petrol yanında Mahmut Bulak (16) adlı çocuk, silahla vurularak yaşamını yitirdi.
 
 
Diyarbakır ve Şırnak'ta yaşanan çatışma, operasyonlar ve sokağa çıkma yasaklarını protesto etmek amacıyla Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Demokratik Toplum Kongresi (DTK) ile sivil toplum kuruluşlarının, "Diyarbakır'da 3 gün hayatı durdurma eylemi" çağrısı üzerine esnaf kepenk açmadı.
 
Merkez Yenişehir, Bağlar, Kayapınar ilçelerindeki esnafların büyük bir bölümü kepenklerini açmadı. Çöplerin toplanmadığı, Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüslerin de çalışmadığı kentte, sadece eczaneler ve fırınların açık olduğu görüldü. Polis, gösteri ve yürüyüşlere karşı kentin birçok noktasında sıkı güvenlik önlemi alırken, polis helikopteri de havadan devriye uçuşları yaptı.
 
 
Kentin birçok noktasına yayılan olaylar sırasında Sento Caddesi üzerinde bulunan Geterler Petrol yanında Mahmut Bulak (16) adlı çocuk, nereden geldiği belli olmayan kurşunun başına isabet etmesi sonucu yaşamını yitirdi. Olay yerinde yaşamını yitiren çocuğun cenazesi ambulansla Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Kentte olaylar gün boyunca düşük yoğunlukta sürdü. Polis, zırhlı araçlarla kent genelinde devriye görevini sürdürdü.

 

(Engin Öztürk)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler