1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da okula molotof atıldı;3 yaralı.
Diyarbakır'da okula molotof atıldı;3 yaralı.

Diyarbakır'da okula molotof atıldı;3 yaralı.

Diyarbakır'ın Yenişehir semtinde bulunan Şehitlik Lisesi'ne molotof atılan molotofta 1'i öğrenci 2'si öğretmen 3 kişi yaralandı.

A+A-

Diyarbakır bir okula atılan molotof 1 öğrenci, 2 öğretmenin yaralanmasına neden oldu.

Kimlikleri belirlenemeyen bir grup  Diyarbakır'daa merkez Yenişehir İlçesi'ndeki Şehitlik Lisesi'ne molotof attı. Saat 08.30 sıralarına okula gelen yüzleri maskeli yaklaşık 10 kişi, okul binasının içine kadar girdi. Ellerinde bulunan el yapımı patlayıcı ve motolof kokteylerini okulun idare ve öğretmenler odasına atan saldırganlar hemen kaçtı. Odalarda çıkan yangın öğretmenler ve görevliler tarafından büyümeden söndürüldü.

Öğrencilerin teneffüs saatinde meydana gelen saldırıda öğretmenler Gülay Binay, Yusuf Karataş ile 12'inci sınıf öğrencisi Nejat Oruç, çeşitli yerlerinden yaralandı. Saldırı nedeniyle öğrenciler büyük şok yaşarken, korku ve paniğe kapıldı. Öğrenciler, saldırı nedeniyle evlerine gönderildi. Okula gelen polis ekipleri detaylı inceleme yaparken, saldırganların kimliklerini belirlemek için okulun güvenlik kameralarının kayıtlarını incelemeye aldı.
Yenişehir Kaymakamı Mustafa Demirelli, saldırıya uğrayan liseye gelerek incelemelerde bulundu. Demirelli, öğrenci ve öğretmenlerden aldıkları bilgilere göre molotof ve bombalı saldırı düzenlendiğini söyledi. Saldırıda 2 öğretmen ile öğrencinin yaralandığını belirten Demirelli, olayla ilgi gerekli çalışmaların tamamlanmasının ardından resmi açıklama yapacaklarını söyledi.