1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da öğrencilerden örnek kermes
Diyarbakır'da öğrencilerden örnek kermes

Diyarbakır'da öğrencilerden örnek kermes

Diyarbakır Ali Emiri Ortaokulu öğrencileri, aynı okuldaki ihtiyaç sahibi arkadaşları ve ihtiyaç sahibi aileler için kermes düzenledi.

A+A-

Diyarbakır'ın en eski okullarından ve ilk ortaokulu olma özelliği bulunan Yenişehir ilçesindeki Ali Emiri Ortaokulu öğrencileri, örnek bir yardımlaşma ve dayanışma örneği sergiledi.

Okul yönetimi, Okul aile birliği ve öğrencilerin ortak kararı ile okulda okuyan ve ihtiyaç sahibi öğrenciler ile yine ihtiyaç sahibi aileler için kermes düzenlendi. Okul bahçesinde düzenlenen kermeste öğrenciler ve aileleri tarafından hazırlanan birbirinden güzel yiyecekler görücüye çıktı.

Çok kısa sürede tükenen kermes ürünleri arasında dolmasıyla, sarmasıyla zeytinyağlılar, kek, kurabiye ve pastasıyla tatlılar ve tuzlu kurabiyeler dikkat çekti. Kermeste elde edilen gelir öğrenciler tarafından bir araya getirilerek ihtiyaç sahibi öğrenci ve ailelere harcanmak üzere okul aile birliğine teslim edildi.

ÖĞRENCİLER: YAPTIĞIMIZ İŞTEN ÇOK MUTLU OLDUK

Kermesi yapmaya karar verdikleri için okul yönetimi ve okul aile birliğine teşekkür eden öğrenciler, heyecanlı bir şekilde yaptıkları iş dolayısıyla çok mutlu olduklarını belirterek, sosyal sorumluluk gerektiren birçok projede yer almak istediklerini dile getirdiler. Öğrenciler, bazı arkadaşlarının ve ailelerinin zor durumda olduğunu belirterek, kendilerinin de onların yerinde koyarak empeti yaptıklarını dile getirdiler.

VELİLER: ÇOCUKLARIMIZIN İÇİNDE OLDUĞU HER TÜRLÜ SOSYAL SORUMLULUĞUN İÇİNDE BİZDE OLACAĞIZ

Çocukları gibi kendilerinin de çok heyecanlı olduklarını ve mutlu olduklarını kaydeden Veliler ise, "Bizim çocuklarımız gerçekten de göz yaşartan, gönül sızlatan işlere imza atıyorlar. İhtiyaç sahibi arkadaşlarını rencide etmeden onlar için yapılacak bir şeylerin olduğunu düşünerek bu yola başvurdular. Gerek hazırlık safhası olsun, gerek sergileme ve satış zamanında gerekse iş bittikten sonra çocukların gözlerindeki mutluluğu hissetmek insana dayanılmaz mutluluk veriyor. Çocuklarımızın içinde olduğu her türlü sosyal sorumluluk projelerinin içinde biz aileleri olarak gerekli tüm desteği vereceğiz. Onların bu yaklaşımı, yaşıtlarına da özellikle bizlere de örnek olmalıdır. Hepsini canı gönülden tebrik ediyorum" diyerek çocuklarına tam destek verdiler.

OKUL MÜDÜRÜ: ÇOCUKLARIMIZ ÖRNEK OLDULAR

Ali Emiri Ortaokulu Müdürü Murat Alpboğa ise, bu tür etkinliklerin birlik ve kardeşliğin pekişmesine yardımcı olduğunu ifade ederek, "Kermesler yaşayan kültür değerlerimizden biri olmakla beraber aynı zamanda yardım ve hayır için yapılan bir organizasyondur. Toplumsal dayanışma ve yardımlaşmayı da arttırmaktadır. Çocuklarımızın gerçekleştirdiği bu kermes ise bizlere ilk iletildiği zaman gerkeçten duygulandık ve çok mutlu olduk. Okuldaki ihtiyaç sahibi arkadaşlarını ve ailelerine destek olmak onların yanında yer aldıklarını göstermek adına sergilemiş oldukları bu hareketten dolayı onların alınlarından öpüyorum. Çocuklarımız gerçekten de büyüklerine ders verip örnek oldular. Bütün dünyayı herkesi böyle görmek istediklerini ifade ettiler aslında. Öğrencilerimizin ailelerini de bu sosyal sorumluluk projesine katkı sunduklarından, çocuklarımıza desteklerinden ötürü yakın ilgilerinden ötürü teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT