1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da ödüllü çay içme yarışması
Diyarbakır'da ödüllü çay içme yarışması

Diyarbakır'da ödüllü çay içme yarışması

DİYARBAKIR- Diyarbakır ve Mardin'de tüm vatandaşların katılabileceği ödüllü çay içme yarışmaları düzenlenecek.

A+A-
ÇAYKUR ve Rize Ticaret Borsası tarafından Diyarbakır ve Mardin'de kaçak çayın zararlarına dikkati çekmek amacıyla 'Doğal ve sağlıklı ÇAYKUR' sempozyumu ve çay içme yarışmaları düzenlenecek.
 
Sempozyumda Doğu Karadeniz Bölgesi'nde yetiştirilen dünyanın en doğal ve sağlıklı organik çayı ele alınacak ve insan sağlığını tehdit eden kaçak çayın zararlarına dikkat çekilecek.
 
ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu'nun katılacağı sempozyumda İstanbul Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Bilimler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yusuf Çelik ile İstanbul Biruni Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatma Çelik bilimsel değerlendirmeler ışığında kaçak çayın insan sağlığına verdiği zararları anlatacak.
 
ÖDÜLLÜ YARIŞMA
 
Diyarbakır Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Sanat Merkezi Devlet Klasik Türk Müziği koro salonunda 25 Nisan 2015 Cumartesi günü saat 13:30'da gerçekleştirilecek sempozyum sonrasında ödüllü çay içme yarışması düzenlenecek. İsteyen vatandaşların katılabileceği çay içme yarışmasında belirlenecek sürede en fazla çay içen ve ilk 3'e giren kişilere kuru çay ödülü verilecek. Etkinlikte ayrıca vatandaşlara gün boyu çay ikramında bulunulacak.
 
Sempozyum 26 Nisan tarihinde Mardin'de gerçekleştirilecek.
 
(YRT-Y)

HABERE YORUM KAT