1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da nitelikli dolandırıcılıktan 10 kişi tutuklandı
Diyarbakır’da nitelikli dolandırıcılıktan 10 kişi tutuklandı

Diyarbakır’da nitelikli dolandırıcılıktan 10 kişi tutuklandı

DİYARBAKIR- Diyarbakır’da “Nitelikli Dolandırıcılık” ve “Resmi Belgede Sahtecilik” suçu işledikleri belirtilen 10 kişi tutuklandı.

A+A-

Sahtecilik” suçlamasıyla, sahte engelli raporları tanzim etmek suretiyle haksız kazanç sağlayan ve devleti zarara uğrattığı belirtilen 86 şüpheliden 10'nun tutuklandığı bildirildi.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, “Ergani Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı gereğince, ‘Nitelikli Dolandırıcılık’ ve ‘Resmi Belgede Sahtecilik’ suç isnadıyla sahte engelli raporları tanzim etmek suretiyle haksız kazanç sağlayan ve devleti zarara uğratan 86 şüpheli ile ilgili bugüne kadar yürütülen soruşturma kapsamında, 74 şüpheli ifadelerinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.” denildi.

Açıklamada, soruşturma kapsamında gözaltında bulunan 12 şüpheli 14 Temmuz 2017 tarihinde Cumhuriyet savcılığınca Sulh Ceza Hâkimliğine sevk edildiği belirtilerek, 10 şüphelinin 15 Temmuz 2017 tarihinde tutuklandığı ve 2 şüpheli adli kontrol kararıyla serbest bırakıldığı belirtildi. 

HABERE YORUM KAT